null

Kolejny jubileusz Krewkiego Ursynowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
sala, na pierwszym planie mężczyzna na fotelu z wyciągniętą ręką, kobieta w białym fartuchu przygotowuje się do pobrania krwi, w tle zasłonięte żaluzje

Już 6 lat spotykamy się na zbiórkach krwi organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”, przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Na kolejną zapraszamy już w najbliższą sobotę, 25 lutego, w godz. 9.00 - 14.00. Możemy po raz kolejny ofiarować bezcenny dar jakim jest krew. Wszystkie ręce na pokład!

Tym razem zbiórka odbędzie się stacjonarnie w sali 136 Urzędu Dzielnicy Ursynów (I piętro), a każdy uczestnik otrzyma niespodziankę na pamiątkę udziału w jubileuszowej zbiórce. Podczas akcji krwiodawstwa odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.
W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!
Kolejne terminy zbiórek: 25 marca, 29 kwietnia, 20 maja, 24 czerwca, 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października, 25 listopada.
Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 60 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/krewkiursynow/