null

Koncepcja targowiska nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja koncepcji targowiska nad POW

Urząd Dzielnicy Ursynów informuje o  podpisaniu umowy na opracowanie projektu koncepcyjnego budowy targowiska miejskiego u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów, nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Utworzony projekt będzie podstawą do uzyskania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy, a w kolejnym etapie inwestycji do wykonania projektu budowlanego i uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Wykonawcą projektu jest firma OCA ARCHITEKCI Sp. z o. o. z Piaseczna.

- Podpisana umowa to pierwszy krok do budowy targowiska nad tunelem POW. Będziemy robić wszystko, aby w 2023 roku mieszkańcy mogli kupować w nowej, estetycznej i świetnie zaprojektowanej inwestycji oraz w bardzo dobrej lokalizacji - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Zakres projektu koncepcyjnego

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnego, wielobranżowego projektu koncepcyjnego wraz z oszacowaniem kosztów inwestycji polegającej na budowie targowiska miejskiego u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów, nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Planowane jest wybudowanie częściowo zadaszonego placu targowego oraz budynku administracyjnego z węzłem sanitarnym wraz z innymi elementami urządzenia terenu (oświetlenie, wypusty energii elektrycznej). Do tego potrzebne są jednak uzgodnienia i ustalenia m.in. ustroju nośnego konstrukcji tunelu.

Wykonawca musi także uzyskać opinię i przeprowadzić uzgodnienia dodatkowo z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz Zarządem Zieleni m.st. Warszawy, co umożliwi opcjonalnie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. 

Projekt musi być zaakceptowany przez zarządcę terenu, czyli Zarząd Dróg Miejskich.

Po uzgodnieniach projektowych inwestycja będzie realizowana  w całości lub w podziale na dwa etapy:

  • Etap I - budowa placu targowego, jego częściowego zadaszenia i budowy dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą
  • Etap II - budowa budynku administracyjnego z węzłem sanitarnym i infrastrukturą towarzyszącą
     
Wizualizacja koncepcji targowiska nad POW