null

Koncert „Groszki i Róże” w NOK

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na białym tle jasnoróżowe kropki i napis Groszki i róże

W niedzielę, 13 czerwca zapraszamy na koncert piosenek Ewy Demarczyk w wykonaniu Danuty Stankiewicz. Koncert z cyklu „Dawnych wspomnień czar” odbędzie się o godz. 18.00 w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. 

Karty można odbierać w Natolińskim Ośrodku Kultury od 9 czerwca (środa), od godz. 18.00.

Poetycko-muzyczny koncert „Groszki i Róże” oparty będzie na bogatym repertuarze piosenkarskim Ewy Demarczyk. Jest on pierwszą historyczną próbą (od przeszło 55 lat) pokazania twórczości wielkich kompozytorów polskich, takich jak Zygmunt Konieczny i Andrzej Zarycki, a także poetów: Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Mirona Białoszewskiego czy Bolesława Leśmiana. Głównym założeniem realizatorów projektu jest pokazanie i przypomnienie w sposób niekonwencjonalny artystycznego bogactwa kultury polskiej, jej ponadczasowych emocji zawartych w treściach słownych i muzycznych.

W programie m.in.: „Skrzypek Hercowicz”, „Rebeka”, „Ostatnie tango”, „Tomaszów”, „Grande valse brillante”, „Karuzela z Madonnami”, „Jaki śmieszny”, „Groszki i Róże”, „Cyganka”, „Jedno serce”.

Wydarzenie sfinansowane jest ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów.

na białym tle jasnoróżowe kropki i napis Groszki i róże - piosenki Ewy Demarczyk w wykonaniu Danuty Stankiewicz