Wydarzenie

null

Koncert: Bastarda & João de Sousa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.10.2021 18:00 - 03.10.2021 19:15
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Bastarda to zespół powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Misją artystów jest odważna próba reinterpretacji muzyki dawnej oraz stworzenia na jej podstawie autorskiego języka dźwiękowego.

Muzycy, improwizując wokół archaicznych melodii, komponując i aranżując na ich podstawie zupełnie nowe utwory – budują pomost łączący odległe w czasie światy i docierają do ich uniwersalnego, duchowego wymiaru.

Bastarda ma w repertuarze albumy podejmujące wątki muzyki średniowiecznej („Promitat eterno”), poświęcone tematowi śmierci oraz ceremonii pogrzebowej („Ars moriendi”) oraz mistycznym pieśniom chasydzkim („Nigunim”).

W maju bieżącego roku ukazała się „Fado”, najnowsza, czwarta płyta zespołu, nagrana wspólnie z gitarzystą i wokalistą João de Sousą. „Fado” zawiera klasyczne pieśni rozsławione przez wielką Amálię Rodrigues ujęte w nowy, oryginalny sposób. Właśnie utwory z tej przepełnionej portugalską melancholią płyty będą podstawą repertuaru, który muzycy wykonają w „Alternatywach”.

Ceny biletów: 20/30 zł

Bilety dostępne na stronie biletyna.pl: https://biletyna.pl/koncert/Bastarda-Joo-de-Sousa

Na czarno-białym zdjęciu znajdują sią czterej mężczyźni, ubrani na czarno, jeden z nich ma białą koszulę. Ujęci są do kolan. Mężczyźni są uśmiechnięci.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.