null

Koncert i warsztaty rodzinne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia, szczegóły w treści informacji

Dom Sztuki wypełni się pięknymi głosami oraz wielkim bogactwem dźwięków w ramach cyklu Tam Gdzie Gra Muzyka. Zapraszamy na koncert kolęd "Nad Betlejem jasna gwiazda", który odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 16.00 w Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14). Po koncercie będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia zabawek na choinkę. Wstęp wolny.

Podczas koncertu zabrzmi lira korbowa, cymbały, skrzypce, fisharmonia, basy, klarnet oraz trąbka. Poznamy kolędników, co to niejeden raz "na ciężkim mrozie trwali", opowiadając historię o narodzeniu Zbawiciela i królu Herodzie. Goście z innego świata – Anioł, Diabeł, Gwiazdor, Cyganka, Żyd, królowie, pasterze, zwierzęta, wreszcie i sama Śmierć przedstawią Herody, dawną formę teatru obrzędowego. Zagrają Kaja i Janusz Prusinowscy oraz goście. Będzie pięknie i rodzinnie.

Zapraszamy także na warsztaty tworzenia zabawek na choinkę według wzorów ludowych oraz z przedwojennych wzorników. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 4 lat wraz z opiekunami.