null

Koncert „Kolędy polskie”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym tle napis żółty Kolędy Polskie

W drugi dzień świąt, 26 grudnia, o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej, pod dyrekcją Justyny Pakulak, w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni 3. To będzie wyjątkowy wieczór.

Najpiękniejsze polskie kolędy oraz kolędy wielu narodów z polskimi tekstami usłyszymy w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej. To już na Ursynowie wieloletnia tradycja - spotkanie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wspólne kolędowanie, wraz z burmistrzem dzielnicy Robertem Kempą. 

Niech ten wieczór przyniesie nam chwilę spokoju, zadumy oraz wytchnienia od otaczających nas codziennych trosk. Spotkajmy się tego dnia wszyscy przy stajence i zaśpiewajmy m.in. „Przybieżeli do Betlejem”. 

Filharmonia Narodowa obchodzi w tym roku jubileusz 120-lecia swojej działalności. Chór koncertował w najważniejszych ośrodkach muzycznych Europy współpracując z wybitnymi orkiestrami, m.in. Berliner Philharmoniker. Brał udział w spektaklach operowych w mediolańskiej La Scali, weneckim Teatro La Fenice i teatrach operowych w Pesaro, Palermo i Paryżu. Zespół trzykrotnie brał udział w koncertach organizowanych dla Jana Pawła II w Watykanie. 

Koncert został zorganizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.

plakat do wydarzenia Kolędy Polskie