Wydarzenie

null

Koncert „Moje Fado. Marek Dyjak”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.09.2022 19:00 - 16.09.2022 20:30
Dom Kultury Imielin, Dereniowa 6, Ursynów, Warszawa
Grafika do wydarzenia.
Autor: UD Ursynów

16 września, godz. 19.00, Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6 – koncert „Moje Fado. Marek Dyjak”. Karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Imielin, od 12.09.2022 r., od godz. 18.00.

Marek Dyjak to jeden z najbardziej charakterystycznych i autentycznych artystów w Polsce. Choć z wykształcenia jest hydraulikiem, zwykłe robotnicze życie od zawsze uwierało jego artystyczną duszę. Chciał zdecydowanie więcej, stąd też decyzja o tworzeniu muzyki i graniu koncertów. Sam siebie nazywa barowym grajkiem, jednak to duże niedopowiedzenie, bo jest artystą wyjątkowym, nazwanym przez Elżbietę Zapendowską najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym. Jego głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od jedenastu lat nie pije i walczy z nałogiem, to wciąż pozostaje sobą - i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem - wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”. Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Mocnym głosem śpiewa równie mocne utwory, w których - jak mówią sami fani - jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem. Ma za sobą wiele koncertów w całym kraju i dorobek fonograficzny aż 13-tu płyt.

 

„Moje Fado”, bo jak można wnioskować z biografii artysty, to właśnie przeznaczenie prowadzi go i kieruje całym życiem, to nie tylko tytuł płyty. Właśnie ta płyta powstawała na Ursynowie, gdzie też artysta w tym czasie mieszkał.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.