Wydarzenie

null

Koncert Ursynowskiej Orkiestry Kameralnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.10.2021 16:30 - 17.10.2021 18:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy", Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Na zdjęciu znajdują się muzycy w strojach wieczorowych z instrumentami smyczkowymi (wiolonczela, skrzypce, altówki). Muzycy siedzą na krzesłach na scenie, na której panuje półmrok. Są ustawieni w półkrąg, przodem do widowni. W centralnym miejscu stoi mężczyzna grający na trąbce.
Autor: Ursynowska Orkiestra Kameralna

W niedzielę, 17 października, o godz. 16.30 w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy" (ul. Indiry Gandhi 9) odbędzie się koncert Ursynowskiej Orkiestry Kameralnej - Wirtuozi IV. Wstęp na koncert jest wolny.

Bezpłatne wejściówki na koncert pobieramy na stronie biletyna

Ursynowska Orkiestra Kameralna

To inicjatywa ursynowskich artystów muzyków. W jej skład wchodzą znakomici soliści, kameraliści, koncertmistrzowie i pedagodzy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Orkiestra powstała w 2018 roku. Orkiestrą opiekuje się Fundacja Sztuka i Pasja. Koncert będzie czwartym z cyklu  "Wirtuozi", zapoczątkowanym w 2019 roku, prezentującym ursynowskich artystów. W poprzednich koncertach jako soliści  wystąpili z orkiestrą: Marta Gębska, Voytek Proniewicz - skrzypce, Marianna Żołnacz – flet, Mateusz Szmyt – wiolonczela, Krzysztof Bednarczyk – trąbka. Koncerty w ramach cyklu „Wirtuozi” cieszyły się dużym zainteresowaniem i były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. W najbliższym koncercie solistką będzie znakomita polska saksofonistka Alina Mleczko, która wykona piękne argentyńskie tanga Carlosa Gardela. Orkiestra zaprezentuje w trakcie koncertu kompozycje A. Vivaldiego, W.A. Mozarta i E. Griega.

Program koncertu:

  1. Vivaldi – Koncert „Echo” na skrzypce, grupę skrzypiec echo i orkiestrę,
  2. W.A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusik,
  3. Grieg - Suita na orkiestrę smyczkową „Z czasów Holberga”
  4. Gardel – tanga (w opracowaniu na saksofon i orkiestrę)

Koncert poprowadzi Malina Sarnowska – skrzypaczka, muzykolog i prelegentka Filharmonii Narodowej i Sinfonii Varsovii.

Plakat do wydarzenia. Wszystkie informacje z plakatu znajdują się w treści informacji.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.