Wydarzenie

null

Koncert - Waluś Kraksa Kryzys

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.09.2021 20:00 - 25.09.2021 21:30
DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa

DOK Ursynów zaprasza na koncert 25.09. w sobotę na godz.20.00.
WaluśKraksaKryzys – jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Obserwacji zaskakująco kolorowych, jak na tę cholernie szarą rzeczywistość. Sam tłumaczy to tak – „Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie”.

Skład:
WaluśKraksaKryzys – gitara, wokal, essa;
Jakub Tokarz – perkusja, wokal;
Bartosz Jędrecki – bas, syntezatory, wokal;
Ryszard Czernecki – gitara, wokal;
Łukasz Kastelik – gitara, syntezatory, wynalazki, wokal.

Pierwsza płyta „MiłyMłodyCzłowiek” nagrana w amatorskich warunkach została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku i zaowocowała kontraktem z Mystic Production, zaproszeniami na m.in.: Enea Spring Break, Męskie Granie Young Orchestra, ale… wiadomo, rok 2020. Mimo to WKK został laureatem konkursu „Twój Projekt na Famie” związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył I miejsce w Jarocinie, wystąpił w Żywcu na finale Męskiego Grania i w całości zrealizował płytę „ATAK”. Na dwa tygodnie przed jej premierą opublikowano nominowanych do nagrody Sanki 2021 dla najbardziej obiecujących młodych twórców. Równocześnie upubliczniono finałowe TOP10 z zeszłego wskazując: Sanah, WaluśKraksaKryzys i braci Kacperczyk jako najpoważniejszych kandydatów do Sanek 2020. Konkursu nie rozstrzygnięto…
Szkoda.

Tworząc „Atak” czułem się totalnym śmieciem, który chciał zerwać z nałogami, przestać rozbijać innym życie i spojrzeć rodzinie w twarz. Dlatego nie ma tam treści politycznych, co nie znaczy, że polityka jest mi obojętna. – tłumaczy Waluś w Gazecie Wyborczej – Boli mnie wiele i chcę być zaangażowany, ale chcę to robić z jakimś smakiem, jak kiedyś Brygada Kryzys. Singlom: „TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ” ft. Król, „NAJGORSZE RZECZY” i „UŚMIECH CHELSEA” towarzyszą teledyski tworzące bardzo ciekawy i szczery video-tryptyk zrealizowany w rodzinnej miejscowości Walusia, w podkrakowskiej Skale. Nieprzypadkowo, gdyż treść utworów WKK są mocno autobiograficzne, odnoszą się bezpośrednio do postaci nieżyjącego już znajomego, osoby wykluczonej społecznie i właściwie pozbawionej jakiejkolwiek pomocy, w kryzysie. Jednym czy drugim… lub innych, niestety prawdziwych, zdarzeń lub osób.

Wszystkie single i klipy szybko zdobyły serca słuchaczy. Równie szybko pojawiły się zaskakujące sukcesy na radiowych listach przebojów i duże zainteresowanie w serwisach streamingowych. Niezależny serwis internetowy Rytmy.pl w styczniu 2021 uznał WalusiaKraksęKryzys odkryciem minionego roku w polskiej alternatywie, zaś portal AllAboutMusic wskazał zapowiadaną płytę „AT AK” jako jedną z kilku najbardziej wyczekiwanych w nadchodzących miesiącach.

Premiera albumu „ATAK” miała miejsce 23 kwietnia 2021r. Koncerty (którymi już dziś zainteresowane są największe w Polsce festiwale) pełne szczerych, silnych emocji gra tak, jakby urodził się dwadzieścia lat wcześniej niż wskazuje jego PESEL. Żadnych majteczek w kropeczki i jednocześnie bez nadęcia i niepotrzebnej emfazy. Sam mówi o sobie, że jest prostym w obsłudze chłopakiem pytany o teksty bezradnie rozkłada ręce i ze śmiechem odpowiada – „są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć…”. WaluśKraksaKryzys – urodzony w Krakowie dwudziestopięciolatek – aktualnie gra w składzie z muzykami, którzy od lat definiują krakowską scenę.
Zapraszamy!

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w przedstawieniu proszone są o kontakt pod nr. tel 22 1255602 do 17.09.

Bilety dostępne na BILETYNA oraz w sekretariacie DOK Ursynów.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap