Wydarzenie

null

Koncert z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy – Enej i Luiku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.08.2023 18:30 - 24.08.2023 21:00
parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, 02-777 Warszawa
na pierwszym planie widać barwy ukraińskie niebieskożółte w kształcie serca na białym tle

Dzień Niepodległości Ukrainy przypada 24 sierpnia. I właśnie tego dnia zapraszamy na koncert ukraińskiego zespołu Luiku oraz polskiego zespołu Enej, którego niektórzy członkowie mają korzenie ukraińskie. Wydarzenie odbędzie się na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Wstęp wolny.

W taki sposób chcemy już drugi raz oddać hołd wszystkim tym, którzy walczą za naszą wschodnią granicę o wolność. Nie zapominamy także o przyjaciołach Ukraińcach, którzy mieszkają na Ursynowie i w Warszawie.

Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 18.30. Zespół Luiku zagra o godz. 19.00, a Enej o godz. 20.00. Podczas koncertów będzie można odwiedzić także strefę gastroinomiczną.

Enej to polski zespół rockowo – folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Luiku to zespół z Ukrainy i jedyny w swoim rodzaju skład, którego muzyka to gorący bałkańsko-cygańsko-ukraiński dance. Utwory utkane z dźwięków akordeonu, instrumentów dętych i perkusji z miejsca porywają do tańca i zabawy. Szalona fuzja dźwięków, w której przeplatają się melodie ukraińskie, bałkańskie, tureckie, węgierskie i polskie, tworzy niepowtarzalny styl, który przez lidera zespołu określany jest jako transkarpatia. 

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów.

UWAGA! W związku z organizacją tego wydarzenia parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów będzie zamknięty od środy, 23 sierpnia, od godz. 17.00 do czwartku, 24 sierpnia, do godz. 24.00.

Plakat do wydarzenia.