null

Koncerty Bożonarodzeniowe na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia, szczegóły w treści informacji

Kolędowanie na Ursynowie rozpocznie w poniedziałek, 26 grudnia Halina Mlynkova z zespołem. To będzie magiczny wieczór. Dzień później ze swoimi muzycznymi opowieściami wystąpi laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik. W styczniu zapraszamy także na międzynarodowe kolędowanie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Kolędy na folkowo

Halina Mlynkowa z zespołem wystąpi
26 grudnia, o godz. 19.00, w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3).

Tajemnicza, subtelna, była wokalistka Brathanków, od dawna kroczy własną ścieżką. Brzmienia jej muzycznych produkcji nabrały przez ten czas unikatowego folkowego kolorytu, a ciepła barwa głosu artystki nadała niepowtarzalnego charakteru jej przepięknym kompozycjom. Świąteczny koncert Haliny Mlynkovej będzie pełen magii i pięknych dźwięków. Na koncercie  wybrzmią ulubione tradycyjne kolędy artystki: „Przybieżeli do Betlejem”, „Mędrcy Świata”, „Dzisiaj w Betlejem”, a także jedna z najstarszych kolęd „Adeste Fideles”. 

Kolędowe improwizacje

Włodek Pawlik zagra 27 grudnia, o godz. 19.00, w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” (ul. I. Gandhi 9).

Polskie kolędy w wykonaniu laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika nie są ich wierną kopią, lecz służą jako inspiracje do jego fortepianowych improwizacji, często wykraczających poza jazzowy idiom. Artysta unika prostych skojarzeń, tworząc jednocześnie jakby nowe, muzyczne opowieści na temat poszczególnych kolęd. Recitale Włodka Pawlika z jego fortepianowymi impresjami na temat kolęd stały się od prawie 20 lat nieodłącznym elementem jego bogatego życia koncertowego, szczególnie w świątecznym czasie.
Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne od 19 grudnia na portalu: biletyna.pl

Międzynarodowe kolędowanie

Zapraszamy także na dwa styczniowe koncerty w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów. Koncert „Kolędy narodów. Opowieść o narodzeniu pańskim”, w wykonaniu Mate.O, odbędzie się w czwartek, 5 stycznia, o godz. 19.00. To pięknie wyśpiewywana historia o narodzeniu Chrystusa. Utwory zaczerpnięte są z przebogatych tradycji muzycznych wielu narodowych kultur, które tworzą wieloetniczny charakter brzmienia tej historii.

Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy od 9 grudnia, w sekretariacie DOK Ursynów lub pod nr. tel.: 22 125 56 02.

Na drugi koncert - „Kolęda nie zna granic” - zapraszamy w niedzielę, 8 stycznia, o godz. 17.00. Będzie to koncert polskich i ukraińskich kolęd w wykonaniu uczestników Muzycznego DOKowania, dziecięcego zespołu wokalnego oraz ukraińskich gości.

Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy od 12 grudnia, w sekretariacie DOK Ursynów lub pod nr. tel.: 22 125 56 02.

Plakat do wydarzenia