null

Konkurs Ośmiu Wspaniałych - poznajmy najlepszych wolontariuszy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
scena na scenie młodzież w tle baner z napisem ośmiu wspaniałych przed młodzieżą śpiewający artyści

​​​​​​​Rozpoczęła się jubileuszowa XXX edycja Stołecznego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” 2023. Konkurs promuje młodych ludzi, którzy bezinteresownie organizują pomoc potrzebującym oraz przyłączają się do innych akcji i wydarzeń charytatywnych, zachęcając do aktywnego udziału w nich także swoich rówieśników i kolegów ze szkoły. Kandydatów można zgłaszać do 28 lutego 2023 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej do 5 klasy szkoły ponadpodstawowej, zrzeszonych w szkolnych kołach i klubach wolontariatu oraz do dzieci i  młodzieży zaangażowanych w indywidualny wolontariat w ramach świetlic środowiskowych, młodzieżowych domów kultury i innych miejsc. W ciągu 29 lat w konkursie wzięło udział blisko 1500 młodych ludzi oraz około 340 klubów wolontariatu.

Kandydatów w kategoriach indywidualnych i grupowych do końca lutego zgłaszać mogą nauczyciele, opiekunowie wolontariatu oraz przedstawiciele społeczności lokalnych. 

Zapraszamy do zgłaszania w konkursie dzieci i młodzieży, którzy są wrażliwi na cierpienie, niedołężność, niepełnosprawność oraz ubóstwo. Zasługują na to!

Patronat nad konkursem objął Prezydenta m.st. Warszawa Rafał Trzaskowski.

Szczegółowe informacje o konkursie (regulamin, formularze, harmonogram) dostępne są na stronie.