null

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym miejscu widać dziewczynkę na scenie, blondynka z długimi włosami w tle widać planszę z napisem warszawska syrenka konkurs recytatorski . stoją w wazonach kwiaty po prawej stronie po lewej siedzi kobieta z z wiolonczelą
Autor: fot. Mateusz Czech

Ruszyła 46. edycja Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych na Ursynowie. Dzielnicowe przesłuchania odbędą się w dniach 21-23 marca 2023 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w placówkach oświatowych.

Istotą konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

Recytatorzy przechodzą przez kilka szczebli eliminacji – szkolne, gminne, powiatowe a laureaci ostatniego szczebla biorą udział w przesłuchaniach finałowych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Finał 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się 15 i 16 kwietnia, a Koncert Laureatów 22 kwietnia 2023 roku.