Konsultacje powtórne nt. przebiegu linii nocnej N37 w rejonie ulicy Lanciego

Grupa mieszkańców okolic ul. Lanciego wystąpiła do Urzędu Dzielnicy Ursynów (za pośrednictwem radnego dzielnicy Daniela Głowacza) o wycofanie z ul. Lanciego nocnej linii autobusowej N37. W dniach 11 – 18 lutego br. Urząd Dzielnicy Ursynów przeprowadził konsultacje z mieszkańcami ws. trzech wariantów poprowadzenia trasy autobusu nr N37. Prawie 45% osób wskazało jako najlepszy wariant III, tj. poprowadzenie nowej trasy Al. KEN. Zarząd Transportu Miejskiego nie wyraził zgody na wprowadzenie tego wariantu. W związku z tym Zarząd Dzielnicy Ursynów postanowił spytać się mieszkańców o wybranie lepszego spośród dwóch pozostałych wariantów akceptowanych przez ZTM. Forma: W dniach 12 – 17 czerwca 2013 r. na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów (www.ursynow.pl) będzie dostępna ankieta dla mieszkańców z prośbą o wskazanie najbardziej optymalnego przebiegu trasy N37 w tym rejonie:   a) wariant I – obecna trasa (od ulicy Cynamonowej ulicami: Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzka, Rosoła, Wąwozowa do pętli Os. Kabaty)   b) wariant II – nowa trasa proponowana przez Zarząd Transportu Miejskiego (od ulicy Cynamonowej ulicami: Płaskowickiej, Rosoła, Wąwozowa do pętli Os. Kabaty) a) wariant I - obecna trasa (od ulicy Cynamonowej ulicami: Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzka, Rosoła, Wąwozowa do pętli Os. Kabaty) b) wariant II - – nowa trasa proponowana przez Zarząd Transportu Miejskiego (od ulicy Cynamonowej ulicami: Płaskowickiej, Rosoła, Wąwozowa do pętli Os. Kabaty) Efekty konsultacji: W powtórnej ankiecie internetowej dotyczącej dwóch wariantów przebiegu linii nocnej N37 wzięło udział 239 osób. Oba proponowane warianty otrzymały zbliżoną liczbę głosów. W ramach internetowej ankiety w dniach 12 - 17 czerwca br. mieszkańcy Ursynowa mogli oddać głos na jeden z dwóch wariantów dotyczących przebiegu nowej trasy dla linii N37: - wariant I - obecna trasa (od ulicy Cynamonowej ulicami: Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzka, Rosoła, Wąwozowa do pętli Os. Kabaty), - wariant II - nowa trasa proponowana przez Zarząd Transportu Miejskiego (od ulicy Cynamonowej ulicami: Płaskowickiej, Rosoła, Wąwozowa do pętli Os. Kabaty). W ankiecie wzięło udział 239 osób, z czego 38 osób nie zagłosowało za konkretnym wariantem przebiegu linii autobusowej i nie ukończyło wypełniania ankiety. Ważnych głosów na poszczególne warianty oddano 201, tj.: 1) za wariantem I – głosowało 97 mieszkańców – 48,3% ważnie oddanych głosów, 2) za wariantem II – głosowało 104 mieszkańców – 51,7% ważnie oddanych głosów. Wyniki ankiety Zarząd Dzielnicy Ursynów przekaże do Zarządu Transportu Miejskiego.

konsultacje powtórne autobus N37