null

Kontynuacja rewelacyjnych wyników szermierzy d’Artagnana

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W miniony weekend, w Obornikach Śląskich pod Wrocławiem został rozegrany I Puchar Polski Juniorów Młodszych we Florecie. Zawody te rozpoczęły nowy sezon szermierczy i były jednocześnie sprawdzianem przygotowania i formy zawodników po przerwie wakacyjnej. Kategoria Junior Młodszy (Kadet) to kategoria do lat 17, w której wystartowało 70 najlepszych zawodniczek i 80 najlepszych zawodników z całego kraju, w tym 5 zawodniczek i 2 zawodników Klubu Sportowego d’Artagnan-Ursynów. Turniej ten rozpoczął walkę podopiecznych d’Artagnana o możliwości startów w turniejach międzynarodowych takich jak Puchary Europy, Mistrzostwa Europy, czy nawet Mistrzostwa Świata. Zawodniczki naszego klubu zajmują obecnie czołowe miejsca w krajowych klasyfikacjach zawodniczek trenujących w Polsce w kategoriach Młodzik i Junior Młodszy (Kadet).

W turnieju tym 14 letnia zawodniczka KS d’Artagnan-Ursynów, Natasza Kuś startując po raz pierwszy w starszej kategorii Kadet zajęła rewelacyjne 3 miejsce!! Natasza już w tak młodym wieku jest zawodniczką Kadry Narodowej Juniorów dumnie reprezentując nasz klub z Ursynowa. Przez cały turniej Natasza wykazywała się bardzo wysoką formą. Zarówno w fazie grupowej jak i pucharowej pewnie wygrywała wszystkie walki. Półfinałowy pojedynek o wejście do ścisłego finału przegrała „o włos” wynikiem 14:15 z zawodniczką z Wrocławia. Wielkie gratulacje!

Kolejnym wspaniałym wynikiem był wynik Wiktorii Sorbian, również tegorocznej absolwentki Szkoły Podstawowej nr 340. Wiktoria zajęła w klasyfikacji końcowej bardzo dobre 5 miejsce pokazując tym samym, że w rozpoczynającym się sezonie 2021/22 na pewno usłyszymy jeszcze o KS d’Artagnan-Ursynów.

Świetny wynik w I Pucharze Polski jest kontynuacją sukcesów podopiecznych d’Artagnana z czerwca tego roku, kiedy to zawodniczki i zawodnicy klubu startując jeszcze w młodszej kategorii wiekowej zdobyli 5 medali na Mistrzostwach Polski Młodzików we Florecie. Drużyna dziewcząt w składzie Natasza Kuś, Lena Komarnicka, Wiktoria Sorbian i Weronika Sołśnia zdobyła srebrny medal. Drużyna chłopców w składzie Franciszek Lewandowski, Jan Gajc, Franciszek Duda i Tymon Sułkowski prawie powtórzyła sukces dziewcząt zdobywając medal brązowy. W klasyfikacji indywidualnej Natasza Kuś zdobyła medal srebrny, Franciszek Lewandowski również medal srebrny, Jan Gajc zdobył medal brązowy.

Zobacz galerię (3 zdjęć)