Wydarzenie

Korea Południowa - wprowadzenie w kraj sprzeczności. Spotkanie z Romanem Husarskim

20.05.2022 19:00 - 20.05.2022 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Wpływy Korei Południowej od dłuższego czasu przenikają do masowej świadomości. Zajadamy się kimchi, słuchamy k-popu, zgłębiamy koreańskie praktyki kosmetyczne i z zapartym tchem oglądamy kolejne nagradzane filmy. Pod tą maską, którą sami Koreańczycy chcą pokazywać światu, znajdziemy jednak trudną historię i jeszcze trudniejszą współczesność. Wstęp wolny.

Roman Husarski w swojej książce „Kraj niespokojnego poranka” porzuca stereotypy i uproszczenia i podróżując po Korei, szuka informacji u źródeł. Opowieści, które słyszy, okazują się dużo ciekawsze niż misternie kreowany wizerunek. To państwo, w którym ludzie żyją najdłużej na świecie, wielkie bogactwo spotyka się ze skrajnym ubóstwem, religie konkurują ze sobą niczym firmy, a wojny toczą nie tylko partie, lecz także regiony, pokolenia oraz płcie. Husarski barwnie opowiada o meandrach koreańskiej polityki, skomplikowanych relacjach z Japonią i Koreą Północną, ale przede wszystkim rozmawia z ludźmi, którzy zmagają się z odpowiedzią na pytanie, czym jest dla nich koreańskość i jak połączyć wieloletnią tradycję ze współczesną moralnością. Z tych opowieści wyłania się wielowymiarowa, niejednoznaczna i niezwykle fascynująca Korea.

Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz fotografii.

Książkę „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” opublikowało Wydawnictwo Czarne.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do pobrania w recepcji i online.

Plakat do wydarzenia

Sprawdź lokalizację na mapie