Wydarzenie

null

„Krafftówna w krainie czarów” i wieczór wspomnieniowy w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.03.2022 19:00 - 16.03.2022 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

„Krafftówna w krainie czarów” to kreacyjny portret filmowy zmarłej niespełna miesiąc temu wybitnej aktorki Barbary Krafftówny, w reżyserii Macieja Kowalewskiego i Piotr Konstantinowa.

Pełna zawodowych sukcesów droga artystyczna Barbary Krafftówny przeplatała się z bolesnymi doświadczeniami w życiu osobistym. W trudnych chwilach ucieczka w świat wyobraźni stawała się dla artystki sposobem na przetrwanie. Aktorka, niczym bajkowa Alicja, zabiera widzów na drugą stronę lustra, odkrywa świat, którego już nie ma, a intymne, emocjonalne monologi bohaterki stają się główną osią narracji.

Musicie zobaczyć ten film! Tym bardziej, że owe monologi nawiązują do najwybitniejszej, niezapomnianej roli Barbary Krafftówny w filmie Wojciecha Jerzego Hasa „Jak być kochaną”, nominowanym do canneńskiej Złotej Palmy.

Pokazowi filmu będzie towarzyszyć spotkanie wspomnieniowe poświęcone Barbarze Krafftównie. Udział w nim wezmą: Elżbieta Łukaszewicz, Remigiusz Grzela oraz Monika i Grzegorz Wasowscy. Prowadzenie Dobromiła Skalska. Piosenki z repertuaru Barbary Krafftówny wykona Aleksandra Bernatek przy akompaniamencie Marcina Powalskiego.

Bilety w cenie 10/15 zł do nabycia w recepcji i online.

Na zdjęciu znajduje się aktorka Barbara Krafftówna, która trzyma w ręce kwiat bzu.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.