Wydarzenie

null

Kreską i barwą. Wystawa Adama Puławskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.04.2023 19:00 - 14.04.2023 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Wystawa Adama Puławskiego to kilkadziesiąt autoportretów i portretów jego bliskich, przyjaciół i znajomych. W pracach z jednej strony dominuje kreska rysowana cienkopisem, ołówkiem i pastelami, z drugiej zabawa plamą, barwą, z widocznymi konturami twarzy, z użyciem farb akwarelowych. Wstęp wolny.

Autor preferuje czyste, odważne kolory, czasami grę barw nietypową dla tej techniki malarskiej. W jego portretach widać zamiłowanie do prac Henri Matissa, Egona Schielego, Kees van Dongena, polskich kolorystów i nurtu „młodych dzikich” z lat 80. XX wieku. Z kolei rysunki to fascynacja wczesnymi pracami Pabla Picassa, późniejszymi Matissa czy niedoścignionego Edgara Degasa. We wszystkich widać dążenie do oszczędności linii oraz uproszczenia formy przekazu.

Adam Puławski, dr hab. nauk humanistycznych, historyk specjalizujący się w stosunkach polsko-żydowskich w okresie II wojny światowej, z zamiłowania malarz i rysownik. Sztuką interesował się od zawsze, od zawsze też rysował i malował. Jego mistrzami są impresjoniści, postimpresjoniści, fowiści i twórczy z przełomu XIX i XX wieku.

14 kwietnia o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż z udziałem artysty.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.