Wydarzenie

null

Kryminalna środa z Alkiem Rogozińskim w „Alternatywach"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.05.2022 19:00 - 04.05.2022 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Spotkanie z Aleksandrem Rogozińskim – z zawodu pisarzem, z zamiłowania kryminalistą poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka. Wstęp wolny.

Spotkanie z Aleksandrem Rogozińskim – z zawodu pisarzem, z zamiłowania kryminalistą... tj. twórcą kryminałów – tak mówi o sobie. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Sekretem popularności jego książek wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej. Pisarz podczas opowie o swoim warsztacie.

Aleksander Rogoziński zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych empik.com. W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”). Dwie jego powieści, „Jak cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy... giniesz ty!” (jesienią 2019 roku powieść ta doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa).

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do pobrania w recepcji “Alternatyw” lub online.

Plakat do wydarzenia.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.