null

Książka dla każdego krwiodawcy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi w kolorze biało-czerwonym, stoi na przystanku w tle budynek Multikina przy al. KEN
Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi | Autor: UD Ursynów

W sobotę 29 października, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Tym razem na krwiodawców czekać będzie szczególny upominek - książka. Wszystkie ręce na pokład!

Krwiobus Regionalny Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie czekać na wszystkich gotowych podarować najcenniejszy dar, jakim jest krew, na przystanku METRO IMIELIN 04 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Obecnie brakuje szczególnie krwi z grup 0Rh- i BRh-.

Podczas akcji krwiodawstwa odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Kolejna zbiórka przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbędzie się 26 listopada.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 50 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: https://krewkiursynow.org.pl/

Na pierwszym planie widać kilka książek ułożonych nieregularnie na stole
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Na pierwszym planie widać kilka książek ułożonych nieregularnie na stole