null

Kulturalny Dzień Dziecka na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Święto najmłodszych zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy na serię atrakcji, które odbędą się w dniach 28 maja – 5 czerwca. Będą to m.in. spektakle, zabawy z poezją, film i warsztaty. Dobra zabawa gwarantowana!

- Staramy się, aby także najmłodsi mieszkańcy dzielnicy mieli zawsze zapewnione atrakcje, a szczególnie w czasie ich wyjątkowego święta. W tym roku zapraszamy, razem ze Świnką Peppą, na wielką niespodziankę. Będzie to pierwszy Dzień Dziecka w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Za to w Domu Sztuki będzie można przenieść się w góry, a w Multikinie Ursynów obejrzeć film. Nie zabraknie też zabaw z poezją. Serdecznie zapraszam – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski. 

Góralski Dzień Dziecka

Na początek trochę góralskiej kultury w wielkim mieście. Zapraszamy w sobotę, 28 maja, od godz. 12.00 do Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14). Będzie można wysłuchać prelekcji o góralskiej kulturze, zwyczajach oraz tradycyjnych strojach regionalnych (prelekcja będzie połączona z pokazem zdjęć oraz oryginalnych eksponatów), pograć na instrumentach pasterskich, a także wziąć udział w warsztatach rękodzieła. Warsztaty poprowadzi Piotr Budz – pełnokrwisty góral i zdolny rękodzielnik, twórca marki Highlander Art.

Wydarzenie potrwa ok. 4 godzin. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Kilimandżaro. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Literackie zabawy z poezją

Ursynoteka wraz z Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” zapraszają w niedzielę, 29 maja, o godz. 11.00 na spektakl „Pan Poeta Show - Zabawy z poezją”.  To będzie szalona podróż gwarantująca super zabawę z bajkami. Do wykorzystania będzie ponad dwieście rekwizytów do kreatywnych zabaw i prawie dwumetrowy Pan Poeta z „kokardką” na szyi, żółtą walizką i wielkim workiem kolorowych balonów.  

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Wstęp jest wolny, po odebraniu wejściówki w recepcji „Alternatyw”.  Rezerwacja online www.alternatywy.art lub w godz.  9:00–20:15 pod numerem tel.: +48 22 276 20 84 (wew. 24).

Bezpłatny seans filmowy

Na pokaz filmu „Pan Wilk i spółka. Bad Guys” w reżyserii P. Perifel zapraszamy 1 czerwca, w środę, o godz. 18.00 do Multikina Ursynów. To nowa komedia animowana i wyjątkowa opowieść na podstawie serii książek autorstwa australijskiego pisarza, Aarona Blabeya -„Bad Guys. Ekipa Złych”, która była na szczycie bestsellerów New York Timesa.

Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec Pan Wilk, włamywacz Pan Wąż, mistrz kamuflażu Pan Rekin, Pan Pirania i hakerka o ciętym języku miss Tarantula. Ale kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę, aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Czy uda się przekonać resztę?

Po jednoosobowe wejściówki można się zgłaszać w dniach 26 – 29 maja na: https://kulturalny.ursynow.warszawa.pl/ 

Spektakl w starszym stylu

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów zaprasza w sobotę, 4 czerwca, w godz. 11.00-13.00 na poetyckie przedstawienie „Białe i Czarne” utrzymane w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała będą tworzyć książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie wezmą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki Kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwując przy okazji czarno-białe zjawiska z otaczającej rzeczywistości. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Po spektaklu będzie można wziąć udział w interaktywnych zabawach.

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc od 26 maja (czwartek), w DOK Ursynów, pod numerem tel. +48 22 125 56 02. Osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o kontakt pod numerem tel.: +48 22 125 56 02 lub e-mail: biuro@dokursynow.pl do 1 czerwca.

Świnka Peppa w „Alternatywach”

Na spektakl „Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka”, z ulubienicą dzieci w roli tytułowej, zaprasza Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. Świnka Peppa zagości na scenie „Alternatyw” w niedzielę, 5 czerwca aż trzy razy: o godz. 10:00, 13:00 i 16:00.

Nadchodzą urodziny Świnki Peppy. Mama Świnka i Tata Świnka przygotowują z tej okazji wielką niespodziankę. Peppa i jej brat George nie mogą odgadnąć, co czeka na nich w domu. Jakie przygody spotkają wesołą rodzinę Świnek? Na spektaklu nie zabraknie tańca, piosenek i zabawy. Dzieci zgromadzone na widowni będą mogły nawet porozmawiać z Peppą i jej rodziną.  Bilety są dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz na www.alternatywy.art
UWAGA: przedstawienie zaplanowane na godzinę 13.00 nie odbędzie się; pozostałe dwa, o godz.10.00 i 16.00, odbędą się zgodnie z programem. Osoby, które zakupiły bilety na odwołane przedstawienie otrzymają bilety na jedno z dwóch pozostałych lub zwrot pieniędzy. Przepraszamy za zmianę w programie.

 

Zobacz galerię (5 zdjęć)