Wydarzenie

null

Lekcja polskiego Pana Młynarskiego - spektakl teatralny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.09.2023 18:00 - 24.09.2023 19:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek.

Wojciech Młynarski – to guru autorów piosenek. Niedawno zmarły, utrwalony w piosenkach popularnych autor. Lecz Młynarski miał również inne autorskie oblicze. Przekorne, satyryczne, przenikliwe.

Był prawdziwym współczesnym bardem. Nie pozostawał obojętny wobec tego, co się wokół niego działo. A ponieważ żył na zakręcie historii (marzec, czerwiec, grudzień, sierpień, kolejny grudzień i wreszcie transformacja) z zapałem wręcz kronikarskim dokumentował swe nastroje wobec zdarzeń politycznych i społecznych, przewrotów czy pozornej stabilizacji. Tego w piosenkach pop się nie robi, bo piosenka ma się podobać wszystkim i być, jak mówią dziś miłośnicy diskopolo – rytmiczna i łatwa. Tymczasem Wojciech Młynarski miał poglądy i je wyrażał. W programie sięgnęliśmy do piosenek Mistrza, w których najpełniej zaprezentował talent do inteligentnej i ostrej satyry. 

Wystąpią:
Marek Majewski
Antoni Muracki
Andrzej Ozga
Marek Bartkowicz
Przy fortepianie – Piotr Golla

Bilety w cenie 30 zł dostępne online.

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 18.09.2023 r.

Plakat do wydarzenia