null

Lem w PRL

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.10.2021 19:00 - 18.10.2021 20:15
Dom Kultury Stokłosy, Lachmana 5
Zdjęcie regału z książkami. Regał jest ujęcty od podłogi po sufit i jest cały wypełniony książkami ursynowskiej biblioteki.
Autor: Urząd Dzielnicy Ursynów

Spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim na temat jego nowej książki: „Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości”. Wstęp wolny.

Stanisław Lem długo unikał otwartej krytyki ustroju ZSRR i PRL, choć potrafił przemycać jego krytykę w swoich utworach. Choć często zamyślał o opuszczeniu Polski Ludowej, władze długo uniemożliwiały mu wyrobienie paszportu. Dopiero w roku 1982 wyjechał do Berlina Zachodniego, w Polsce zostawił jednak rodzinę, co oznaczało, że nadal nie mógł swobodnie wypowiadać się w swoich publikacjach o polityce.

Wojciech Orliński, publicysta, wieloletni dziennikarz „Gazety Wyborczej”, znawca popkultury oraz osoby i twórczości autora „Solaris” ma na koncie trzy książki na temat Lema, w tym jego pełną biografię. Spotkanie w Czytelni poświęcone będzie najnowszej książce Wojciecha Orlińskiego, wydanemu 29. września tomowi „Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości”, w której ukazuje „perypetie genialnego pisarza w państwie absurdów”.

UWAGA!!!

Ze względu na limit związany z sytuacją pandemiczną na spotkanie trzeba się zapisać. Można to zrobić w placówce, w której odbywa się spotkanie– osobiście lub drogą telefoniczną.

Plakat do wydarzenia. Wszystkie informacje z plakatu znajdują się w treści informacji.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.