Wydarzenie

null

„Leśna Triada Biegowa”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.06.2023 08:30 - 17.06.2023 13:30
Las Kabacki
Grupa ludzi w strojach sportowych i z kijkami do Nordic Walking spaceruje ścieżką po lesie.
Autor: Aktywna Warszawa

Wystartowały zapisy do udziału w imprezie „Szlak w stronę lata”, będącej drugą odsłoną cyklu „Leśna Triada Biegowa”. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca w Lesie Kabackim. Udział jest bezpłatny – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

„Leśna Triada Biegowa” to połączenie sportowej rywalizacji, czasu spędzonego z bliskimi oraz edukacji przyrodniczej. Podczas wydarzenia zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Organizatorzy zaplanowali również spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

Zdrowa rywalizacja blisko natury.

– Bieganie niejedno ma imię. W Warszawie znajdziemy i wielkie imprezy biegowe w centrum miasta – jak np. listopadowy Bieg Niepodległości. I szybkie, krótsze biegi dzielnicowe, jak odbywający się w najbliższy weekend Bieg Ursynowa – mówi Renata Kaznowska. – Ale jest też bieganie rodzinne, kameralne, blisko natury. Bez tak uważnego patrzenia na stoper, a z większą uwagę na otaczającą nas przyrodę, szum liści, śpiew ptaków. Taki jest właśnie nasz Bieg w Stronę Lata, element Leśnej Triady Biegowej. Przy okazji rywalizacji dorosłych organizujemy także biegi dzieci na krótszych dystansach. Warszawa jest rodzinna, a bieganie również może być bardzo rodzinną aktywnością – dodaje wiceprezydentka Warszawy.

Impreza odbędzie się w sobotę, 17 czerwca, w Lesie Kabackim. Udział w tym, jak i pozostałych imprezach Leśnej Triady Biegowej jest bezpłatny. Obowiązuje tylko rejestracja udziału w systemie zapisów, bądź w Biurze Zawodów w dniu imprezy.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.aktywnawarszawa.pl i www.lasymiejskie.waw.pl.