Wydarzenie

null

Majowa zbiórka krwi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.05.2022 09:00 - 21.05.2022 14:00
przystanek przed Urzędem Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61
Na zdjęciu znajduje się wyciągnięta w bok ręka gotowa do poboru krwi. Na ręce znajduje się zarys graficzny kropli krwi.
Autor: UD Ursynów

W sobotę, 21 maja, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Pamiętajmy, że zbliża się lato, a więc czas wzmożonego zapotrzebowania na krew. Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie brakuje szczególnie krwi z grup 0Rh+ i 0Rh-. Dlatego „Wszystkie ręce na pokład!”
Krwiobus będzie czekał na wszystkich gotowych podarować najcenniejszy dar, jakim jest krew, na przystanku METRO IMIELIN 04 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.
 
W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Klub „Krewki Ursynów” zaplanował zbiórki krwi do końca roku w terminach: 25 czerwca, 30 lipca, 29 lipca, 27 sierpnia, 24 września, 29 października, 26 listopada.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: www.krewkiursynow.org.pl.

plakat do wydarzenia - zbiórka krwi

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie