null

MAL Lokajskiego już działa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
tablica z pomalowanymi przez dzieci literkami, ułożonymi w słowo miejsce
MAL Lokajskiego już działa

W środę, 15 listopada, o godz. 17.30, odbyło się otwarcie pierwszego Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na „Wysokim Ursynowie”. MAL Lokajskiego dołączył do sieci ponad 100 warszawskich Miejsc Aktywności Lokalnej, w których można za darmo wziąć udział w zajęciach, warsztatach i sąsiedzkich wydarzeniach.

MAL Lokajskiego znajduje się w budynku B Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3. To kolejne sąsiedzkie miejsce na Ursynowie, obok MAL Kajakowa 12b i MAL Kłobucka 14 prowadzone na zlecenie Urzędu Dzielnicy przez dzielnicową placówkę kultury i organizacje pozarządowe.

- Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do końca temat powstania Miejsca Aktywności Lokalnej na „Wysokim Ursynowie”. Cieszę się, że sprawdzona organizacja pozarządowa, z którą współpracujemy od lat,  stanęła do konkursu i złożyła najkorzystniejszą ofertę. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie budowane przez mieszkańców i dla mieszkańców i że będzie działało do końca świata i o jeden dzień dłużej - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Prowadzenie MAL Lokajskiego zostało powierzone Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła wybranej w drodze otwartego konkursu ofert. Fundacja od lat działa na Ursynowie realizując projekty społeczne związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu, aktywizacją i integracją mieszkańców.

- Chciałybyśmy, żeby było to miejsce tętniło życiem, dla wszystkich: dzieci, dorosłych i seniorów. Zapraszamy korzystajcie, to dla Was - zaprasza wiceprezes Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła, Ewa Jurga-Zastocka.

W nowym MAL-u, na powierzchni ponad 300 m2 znajdują się pomieszczenia umożliwiające organizację zajęć i warsztatów o różnorodnej tematyce, spotkań dla grup formalnych czy sąsiedzkich, spotkań organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Ursynowa czy wolontariuszy. Znajduje się tu m.in. sala do zajęć sportowych, pokój dla organizacji pozarządowych, salka dla dzieci, w planach jest także stworzenie kuchni sąsiedzkiej.

Zapraszamy do odwiedzenia nowego Miejsca Aktywności Lokalnej na Ursynowie!

Harmonogram MAL Lokajskiego 

 3 dzieci i burmistrz Ursynowa przecinają czerwoną wstęgę
Zobacz galerię (9 zdjęć)
6 osob burmistrz Ursynowa i przewodniczący Rady Dzielnicy wyręczają prezenty koordynatorom MAL Lokajskiego
na tle otwartych drzwi i baneru Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła sttoją radna Sylwia Krajewska, burmistrz Robert Kempa, radny Robert Wojciechowski i zastępca burmistrza Ursynowa Jakub Berent
 dzieci i dorośli uczestniczący w warsztatach jesiennych
6 osób, zaproszeni goście wręczają kwiaty koordynatorom MAL Lokajskiego
burmistrz Ursynowa bawiący się klockami z dzieckiem
tablica z pomalowanymi przez dzieci literkami, ułożonymi w słowo miejsce
dzieci i dorośli uczestniczący w warsztatach jesiennych
dwoje dzieci wiesza swoje prace na tablicy