Wydarzenie

null

Marcin Januszkiewicz śpiewa „Osiecką po męsku”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.09.2021 20:00 - 22.09.2021 21:30
Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy", Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" startuje z cyklem wrześniowych koncertów „Pięć Alternatyw”. Na początek – piosenka poetycka. Marcin Januszkiewicz wykona utwory Agnieszki Osieckiej w oryginalnych aranżacjach.

Marcin Januszkiewicz został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej za wykonanie „Pieśni Legionów Polskich” oraz piosenki „Nim wstanie dzień” Krzysztofa Komedy ze słowami Agnieszki Osieckiej. A że twórczość najwspanialszej poetki polskiej piosenki od zawsze była mu bliska, właśnie jej poświęcił swój debiutancki album.

Płyta Januszkiewicza „Osiecka po męsku” jest wypełniona odważnymi wersjami wielkich przebojów („Nim wstanie dzień”, „Kołysanka dla okruszka”, „A ja wolę moją mamę”, „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”) i piosenek mniej znanych, lecz wartych przypomnienia („Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”).

Januszkiewicz jest aktorem, zatem doskonale zna wagę słowa, lecz jednocześnie rozumie, że tekst piosenki czasem służy do zabawy. Jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami: nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu.

Piosenki z albumu „Osiecka po męsku” są odległe od szkolnej poprawności. Muzycznie nowoczesne i przebojowe, a lirycznie – dokładnie takie, jak trzeba, by wzruszać, śmieszyć i rozbrajać ironią.

Sala kameralna

Bilety: 20/30 zł

Bilety dostępne na stronie biletyna.pl: https://bit.ly/3l3D2rj.

Plakat

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.