Wydarzenie

null

„Marek Edelman... I była miłość w getcie” – pokaz specjalny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.04.2022 19:00 - 19.04.2022 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

W 79. rocznicę powstania w getcie warszawskim zapraszamy do „Alternatyw” na pokaz niezwykłego filmu dokumentalnego „Marek Edelman... I była miłość w getcie” w reżyserii wybitnej autorki zdjęć filmowych Jolanty Dylewskiej. Filmowi będzie towarzyszyć prelekcja, którą wygłosi Justyna Majewska – badaczka związana z Żydowskim Instytutem Historycznym.

W 2009 roku, krótko przed śmiercią, Marek Edelman zastanawiał się: „Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje?”. Na te pytania ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim odpowiada w długo oczekiwanym i głośnym jeszcze przed premierą filmie „Marek Edelman... i była miłość w getcie”, przy którego scenariuszu współpracowała Agnieszka Holland, a Andrzej Wajda współreżyserował fabularyzowane sceny. Jak się okazuje, w piekle getta mogło istnieć dobro i piękno. I miłość – także ta przepełniona erotyką. To ona okazywała się największą wartością. Większą nawet niż życie.

Dystrybucja filmu: Against Gravity.

Bilety w cenie 10/15 zł do nabycia w recepcji i online.

Plakat do wydarzenia.

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.