Wydarzenie

null

"Mężczyzna do wzięcia" - spektakl dla dorosłych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.09.2021 18:00 - 12.09.2021 19:30
Natoliński Ośrodek Kultury, Na Uboczu 3
Na pierwszym planie biały napis Inauguracja Roku Kulturalnego na fioletowo, niebiesko, amarantowym tle.

W ramach tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego (IRK), Natoliński Ośrodek Kultury (ul. Na Uboczu 3) zaprasza na spektakl dla dorosłych pt. "Mężczyzna do wzięcia", 12 września (niedziela) o godz. 19:00. Wejściówki do odbioru 8 września, od godz. 18.00.

Komedia Jeremiego Przybory o tym, że warto wziąć życie w swoje ręce. Lata 60. XX wieku, Dzień Kobiet. Czterokrotny rozwodnik Xawery Rozłupski szykuje się na randkę, gdy w drzwiach mieszkania staje jego przełożona. Ta niespodziewana wizyta komplikuje plany bohatera na spędzenie miłego wieczoru. Widzom zaś dostarcza wielu powodów do śmiechu.

Ten subtelny, pełen niedosłowności tekst Jeremiego Przybory swoją premierę miał w 1977 roku w Teatrze Polskiego Radia, w reżyserii samego autora. Warto do niego wracać, ponieważ to subtelna i inteligentna rozrywka kryjąca się w mistrzowskim połączeniu akcentów żartobliwych i lirycznych. "Mistrzostwo zaś polega na tym, że nie widać szwów" – tak o twórczości Przybory pisała Wisława Szymborska.

Spektakl realizuje Teatr Kontrapunkt, opieka artystyczna: Zbigniew Bogdański,

reżyseria: Monika Laskowska, obsada: Olga Fornalczyk, Marta Leszczyńska, Małgorzata Sokół, Katarzyna Wranka, Paweł Frąckiewicz/Marcin Gwiazda.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.