null

Międzynarodowa delegacja na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

14 kwietnia na Ursynowie gościła międzynarodowa delegacja wysokiego szczebla przebywająca w naszym kraju na zaproszenie Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej oraz Nizami Ganjavi International Center. Zagraniczni goście, wśród których są m.in. byli prezydenci i premierzy, zapoznają się z sytuacją humanitarną w Polsce, związaną z napływem setek tysięcy uchodźców wojennych z Ukrainy.

Wśród gości, którzy zawitali na Ursynów, byli m.in.: Kerry Kennedy (prezydent Robert F. Kennedy Human Rights), Jean Badershneider (przewodnicząca Global Fund to End Modern Slavery), Tzipi Livni (minister spraw zagranicznych Izraela 2006-2009), Jan Fischer (premier Republiki Czeskiej 2009-2010), Petar Stoyanov (prezydent Bułgarii 1997-2002), Eka Tkeshelashvili (wicepremier Gruzji 2010-2012), Susan Elliott (prezydent National Committee on American Foreign Policy), Rovshan Muradov (sekretarz generalny Nizami Ganjavi International Center) oraz Ireneusz Bil reprezentujący Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje obecność Kateryny Yushchenko, pierwszej damy Ukrainy w latach 2005-2010.

Z gośćmi spotkał się Burmistrz Robert Kempa, który przybliżył ursynowskie inicjatywy wspierające uchodźców z Ukrainy. Opowiedział m.in. o ogromnym zaangażowaniu mieszkańców, którzy przyjmują uchodźców do swoich domów oraz przekazują na ich rzecz dary rzeczowe i żywnościowe, o pomocy administracyjnej świadczonej przez samorząd ursynowski i warszawski, o ursynowskich szkołach, które przyjęły uczniów z Ukrainy.

Goście zapoznali się z ofertą Urzędu Dzielnicy Ursynów skierowaną do uchodźców. Zwiedzili punkt informacyjny przy wejściu do Ratusza, stanowiska, w których wydawane są numery PESEL oraz Internet Work CAFE – przestrzeń coworkingową. W Urzędzie rozmawiali m.in. z zatrudnionymi w punkcie informacyjnym osobami z Ukrainy. Z kolei w dyrektor UCK Alternatywy Krzysztof Czubaszek przedstawił gościom działalność świetlicy dla dzieci ukraińskich.

Porozumienie bez barier
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Porozumienie bez barier
Porozumienie bez barier
Porozumienie bez barier
Porozumienie bez barier
Porozumienie bez barier
Porozumienie bez barier
Porozumienie bez barier