null

Miejskie rolnictwo na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie chłopiec w kapeluszu z konewką podlewa rośliny z nim z prawej strony mężczyzna tez z konewką podlewa rośliny, po lewej stronie za chłopcem kobieta trzymająca dziecko na rękach w drugiej ręce trzyma koszyk. Wkoło zieleń drzewa, rośliny.

Wykłady prowadzone m.in. przez ekspertów ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz warsztaty dla rodzin przybliżające życie pszczół. Dodatkową atrakcją będzie pokaz dwóch filmów dotyczących rolniczej historii Ursynowa. W sobotę, 25 marca, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbędzie się spotkanie „Miejskie rolnictwo na Ursynowie”. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy ursynowskich rolników, ogrodników, działkowców, pasjonatów uprawy roślin, a także inne osoby zainteresowane miejskim rolnictwem.

Udział w wydarzeniu, które rozpocznie się o godzinie 10:00, jest bezpłatny. Do udziału w niektórych aktywnościach wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

- Jeszcze 50 lat temu Ursynów to było zaplecze rolnicze stolicy i jest to element ursynowskiego dziedzictwa. A warto przecież pamiętać, że na Ursynowie aktywnych jest nadal kilkudziesięciu rolników, przedsiębiorców rolnych, którzy zajmują się uprawą pól i produkcją żywności. W ubiegłym roku organizowaliśmy dla nich szkolenie, w tym roku postanowiliśmy rozszerzyć wydarzenie o atrakcje dla rodzin, pasjonatów uprawy roślin oraz pszczelarstwa. Łączymy edukację z dobrą zabawą – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Wsparcie merytoryczne wydarzenia zapewniają eksperci (m.in. ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego):  dr inż. Barbara Zajdel, dr Witold Strużyńki, dr Krzysztof Janus, prof. dr Jacek Wolnicki, dr hab. Agnieszka Bus, dr hab. Tomasz Rozbicki. Z kolei warsztaty pszczelarskie poprowadzi Kamil Baj z „Pszczelarium”, a warsztaty z tworzenia hoteli dla owadów Maksym Adamski z firmy „Warsztat na Maxa Maksym Adamski”.

W programie spotkania:

  • Wykłady - ursynowskie rolnictwo i ogrodnictwo działkowe jako enklawy bioróżnorodności miejskiej,
  • Warsztaty dla rodzin (tworzenie hoteli dla owadów zapylających, poznaj świat pszczół) – obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel.: (22) 44 37 421,
  • Projekcje filmów o rolniczej historii Ursynowa („Wsie Ursynowa. Introspekcje” oraz „Wsie Ursynowa II. Nostalgicznie”).

Szczegółowy program wydarzenia

„Miejskie rolnictwo na Ursynowie” to kolejne wydarzenie promujące przedsiębiorczość na terenie Ursynowa. Zachęcamy także do śledzenia profilu Przedsiębiorczy Ursynów, na którym na bieżąco publikujemy informacje dotyczące spotkań, szkoleń i aktywności Urzędu Dzielnicy Ursynów w obszarze przedsiębiorczości.