null

Mikołajki na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia, więcej informacji w treści
Mikołajki na Ursynowie

​​​​​​​Mikołajki to czas prezentów i radosnych niespodzianek. Dlatego przygotowaliśmy dla najmłodszych, ale nie tylko, dużo atrakcji. W tym m.in. prezent filmowy od „Alternatyw”, dwa seanse w Multikinie, koncert i wspólne śpiewanie, spektakle teatralne i garażówkę. Mikołajkową zabawę zaczynamy już w sobotę, 3 grudnia. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Zapraszamy!

- Na Ursynowie Mikołajki świętujemy nie tylko 6 grudnia. Jednego dnia nie bylibyśmy w stanie zmieścić wszystkich wydarzeń, które przygotowaliśmy dla mieszkańców dzielnicy. Jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do wspólnego świętowania przyłączyły się Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów oraz Dom Sztuki – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.

Gdzie jest Mikołaj?!

Na spektakl improwizowany zapraszamy do Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b) już w sobotę, 3 grudnia, o godz. 11.00.

Mikołaj jest chyba jednym z najbardziej zapracowanych ludzi na świecie – zwłaszcza przed świętami. Musi przecież przygotować masę prezentów, a potem dostarczyć je w odpowiednie miejsca na całym świecie. Nic dziwnego, że też czasem może potrzebować odpoczynku. Pomóżmy mu w tym!

To do widzów będzie należeć decyzja dokąd go najpierw wyślemy, kogo tam spotka i jakie przygody mu się przydarzą. Jak w każdej bajce improwizowanej, także i tu, wydarzenia dzieją się na bieżąco, a taka historia wydarzy się tylko ten jeden raz. To fantastyczna zabawa dla każdego!

Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc od 21 listopada, pod nr tel. 22 125 56 02.

Milonga Mikołajkowa 

Na mikołajkowe spotkanie taneczne zapraszamy w sobotę, 3 grudnia, w godz. 17.00-21.00 do DOK Ursynów. Na początku instruktorzy poprowadzą lekcję kroku podstawowego, a po niej wszyscy zatańczą tango argentyńskie, które jest tańcem szczególnym, bo improwizowanym. Tańcem, który można tańczyć w każdym wieku i w każdym wieku można zacząć jego naukę. Wstęp wolny.

Zajęcia organizuje Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego „La Mirada”. O oprawę muzyczną zadba Marcin Akielaszek, a zatańczy z Joanną Balowską.

Warsztaty figurkowe

W niedzielę, 4 grudnia, zapraszamy również na świąteczną odsłonę warsztatów malowania figurek. Odbędą się w godz. 10.00-16.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61). Ponadto zaplanowano także warsztaty budowania modeli STAR WARS, stanowiska z symulatorami lotu X-WING, dronami samolotów, wirtualnymi lotami nad Warszawą, grami bitewnymi oraz warsztaty biżuterii świątecznej. Wstęp wolny.

Prezent filmowy od „Alternatyw”

Na seans zapraszamy w niedzielę, 4 grudnia, o godz. 14.00. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie „Alternatyw” lub przez portal Biletyna: https://biletyna.pl/dla-dzieci/Mikolajkowy-prezent-filmowy-od-Alternatyw

To specjalny mikołajkowy pokaz filmowy, podczas którego wyświetlony zostanie film należący do klasyki świątecznego kina dla dzieci. Będzie to opowieść o Świętym Mikołaju i perypetiach jednego z reniferów z jego zaprzęgu, ale tytuł filmu pozostanie tajemnicą.

Garażówka na urzędowym parkingu

Idealne miejsce do tego, aby kupić prezent „z drugiej ręki” i dać przedmiotom drugie życie. To też czas spotkań i sąsiedzkich rozmów. 

Ostatnia w tym roku Ursynowska Wyprzedaż Garażowa odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia, w godz. 10.00 – 16.00. Rejestracja na to wydarzenie rusza 25 listopada, a zakończy w momencie wyczerpania limitu miejsc, ale nie później niż 2 grudnia (piątek), o godz. 15.00. Prowadzona będzie głównie drogą elektroniczną. Należy wypełnić i podpisać Kartę Rejestracyjną, a następnie wysłać na adres: garazowka@ursynow.pl

Wszystkich uczestników obowiązuje regulamin.

Mikołajkowe spektakle teatralne

Na spotkanie z Kompanią Teatralną Mamro i Kapslok zapraszamy także w niedzielę, 4 grudnia, o godz. 18.00 do Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów. Artyści przygotowali dwa spektakle: „Kolędnicy” i „Szalet”.

„Kolędnicy” to opowieść o śledztwie dziennikarskim próbującym odkryć kulisy tragedii jaka rozegrała się przed laty w małym miasteczku, gdzieś na południu Polski. Tragedii, której nic nie zapowiadało. Wszystko zaczęło się bowiem od pomysłu na zrealizowanie jasełkowego przedstawienia, w którym wskrzeszona miała zostać tradycja kolędowania. Problem pojawia się dopiero przy rozdzielaniu ról – nikt bowiem nie chce zagrać Heroda...  „Szalet” to z kolei opowieść o dwóch mężczyznach i w pełni zautomatyzowanym miejskim szalecie. Jak zakończy się to niespodziewane spotkanie? Ciekawie.

Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc od 21 listopada, pod nr tel. 22 125 56 02.

Filmy dla dzieci

Dwa bezpłatne pokazy filmów dla najmłodszych odbędą się 6 grudnia, we wtorek, w Multikinie Ursynów (al. KEN 60). O godz. 18.00 film „Kierunek: Księżyc!”, o godz. 18.45 film „Dziwny Świat”. Po jednoosobowe wejściówki można się zgłosić w dniach 24 – 27 listopada.  

„Dziwny Świat” nowa produkcja Walt Disney Animation Studios i pełna przygód podróż w głąb zupełnie niesamowitego świata zamieszkanego przez najdziwniejsze stwory. Czy skłócony klan Klanów, rodzina odkrywców i poszukiwaczy przygód, zdoła się dogadać i wypełnić najważniejszą misję swojego życia? „Kierunek: Księżyc!” to z kolei opowieść o rodzeństwie i podróży aż na Księżyc w poszukiwaniu młodszej siostry. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!

Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na filmy, w dniach 24 – 27 listopada należy wysłać swoje zgłoszenie (na jeden wybrany film) na https://kulturalny.ursynow.warszawa.pl/ 

Tam Gdzie Gra Muzyka

Nie może zabraknąć także akcentu muzycznego. Na koncert „Zimowy bukiet – dawne kolędy ludowe do posłuchu i śpiewania" i wspólne śpiewanie zapraszamy w niedzielę, 11 grudnia, o godz. 16.00 do Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14).

Będzie o tym, jak Matuchniczka Boża wędrowała, jak mały Jezus węgorza łowił, co dobry Bóg w niebie umyślił sobie i inne opowieści śliczne – zwykłe i apokryficzne. Po koncercie zapraszamy na rodzinne warsztaty, czyli do wspólnego śpiewania i na kilka świątecznych zabaw. Wykonawcy: Tańczograjka, czyli Emilia Herda, Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska. Wstęp wolny.

Załączniki: