Wydarzenie

null

„Minari” w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
05.05.2022 19:00 - 05.05.2022 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

„Minari” to zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna filmowa opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma...kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

„Minari” nagrodzono Oscarem w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa i Złotym Globem dla Najlepszego Filmu Zagranicznego! Lista imponujących nagród jest dłuższa. „Minari” to także zwycięzca MFF Sundance 2019 (Nagroda Publiczności i Nagroda Główna Jury). Zgarnął także nagrody BAFTA, SAG, i Spirit Award dla Yuh-jung Youn (Najlepsza Aktorka Drugoplanowa). Ponad 100 nagród i 200 nominacji!

Dystrybucja: Best Film.

„Minari”

Reżyseria i sceniariusz: Lee Isaac Chung. Obsada: Youn Yuh-jung, Steven Yeun, Yeri Han, Alan S. Kim, Noel Cho. Stany Zjednoczone 2020. Best Film. 115 min.

Bilety w cenie 10/15 zł można nabyć w recepcji i online.

Plakat do wydarzenia.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.