null

Młoda ursynowianka halową Mistrzynią Polski

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Izabela Kuczaba vel Kuciabińska podczas halowych Mistrzostw Polski biegnąca na bieżni.
Izabela Kuczaba vel Kuciabińska

Izabela Kuczaba vel Kuciabińska nie miała sobie równych podczas niedzielnej (13 lutego) rywalizacji na dystansie 2000 metrów. Pokonując ten dystans w czasie 6:14.43 zdobyła złoty medal podczas halowych Mistrzostw Polski w kategorii U18. Jest to też trzeci wynik w historii tej konkurencji.

To nie pierwszy krążek Izy na imprezie rangi krajowego czempionatu. Dotychczas największym osiągnięciem 16-letniej biegaczki było zdobyte w listopadzie wicemistrzostwo w przełajowych Mistrzostwach Polski i brązowy medal na dystansie 3000 metrów podczas sierpniowych mistrzostw we Włocławku. Przywieziony z Rzeszowa złoty medal jest zatem najcenniejszym w kolekcji utalentowanej lekkoatletki.

O sportowym potencjale Izy świadczy również uzyskany wynik. Czas 6:14.43 jest trzecim w historii rezultatem w kategorii U18. Tym samym o ponad sekundę wyprzedza w klasyfikacji utytułowaną polską lekkoatletkę Sofię Ennaoui.

Iza na co dzień trenuje w ursynowskiej sekcji Klubu Sportowego „Czempion” Warszawa pod okiem trenera Macieja Topolewskiego. Do startów w zawodach przygotowują się na terenie naszej dzielnicy, w tym na ścieżkach Lasu Kabackiego.

Wartościowym wynikiem wykazała się także Matylda Stępkowska. Rok młodsza koleżanka Izy uplasowała się na 9. miejscu w rywalizacji na 600 metrów i w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski zobaczymy ją zapewne w roli faworytki do medalu.