null

Młoda ursynowianka halową Mistrzynią Polski

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Izabela Kuczaba vel Kuciabińska

Izabela Kuczaba vel Kuciabińska nie miała sobie równych podczas niedzielnej (13 lutego) rywalizacji na dystansie 2000 metrów. Pokonując ten dystans w czasie 6:14.43 zdobyła złoty medal podczas halowych Mistrzostw Polski w kategorii U18. Jest to też trzeci wynik w historii tej konkurencji.

To nie pierwszy krążek Izy na imprezie rangi krajowego czempionatu. Dotychczas największym osiągnięciem 16-letniej biegaczki było zdobyte w listopadzie wicemistrzostwo w przełajowych Mistrzostwach Polski i brązowy medal na dystansie 3000 metrów podczas sierpniowych mistrzostw we Włocławku. Przywieziony z Rzeszowa złoty medal jest zatem najcenniejszym w kolekcji utalentowanej lekkoatletki.

O sportowym potencjale Izy świadczy również uzyskany wynik. Czas 6:14.43 jest trzecim w historii rezultatem w kategorii U18. Tym samym o ponad sekundę wyprzedza w klasyfikacji utytułowaną polską lekkoatletkę Sofię Ennaoui.

Iza na co dzień trenuje w ursynowskiej sekcji Klubu Sportowego „Czempion” Warszawa pod okiem trenera Macieja Topolewskiego. Do startów w zawodach przygotowują się na terenie naszej dzielnicy, w tym na ścieżkach Lasu Kabackiego.

Wartościowym wynikiem wykazała się także Matylda Stępkowska. Rok młodsza koleżanka Izy uplasowała się na 9. miejscu w rywalizacji na 600 metrów i w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski zobaczymy ją zapewne w roli faworytki do medalu.