null

Modernizacja Placu z fontanną w Parku im. Jana Pawła II

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 na pierwszym planie widać dwie ławki, śmietnik na środku nie czynna fontannę w koło fontanny nowe nasadzenia, krzaczki i drzewa, w tle budynek z czerwonej kostki oraz ogrodzenie i pracujących ludzi w kamizelkach odblaskowych na drugim planie po prawej stronie budynki - bloki, pochmurny dzień

​​​​​​​Pod koniec grudnia 2022 roku zakończono realizację pierwszego etapu modernizacji placu z fontanną w Parku im. Jana Pawła II. Plac wzbogacił się o 4 dorodne lipy oraz rabaty z nasadzeniami krzewów, bylin oraz roślin cebulowych.

Posadzona roślinność korzystnie wpłynie na warunki wypoczynku użytkowników placu, poprawi mikroklimat, a także zwiększy bioróżnorodność oraz naturalną retencję wód opadowych tego terenu. Na placu wymieniono również wysłużone ławki oraz kosze na śmieci. Dzięki przeprowadzonym pracom zwiększona została powierzchnia biologicznie czynna terenu.

W dniu 4 stycznia 2023 roku Urząd Dzielnicy Ursynów zlecił wykonawcy firmie AG-Complex wykonanie drugiego etapu inwestycji. Zakres prac obejmuje wbudowanie mebli parkowych w bocznych częściach placu, tj. 6 szt. ławek z oparciem oraz 7 szt. koszy na śmieci. Powiększone zostaną misy przy istniejących drzewach co poprawi warunki dla ich wzrostu. W kolejnym kroku posadzone zostaną krzewy. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków wegetacji i rozwoju nowych nasadzeń zostaną one objęte dwuletnią pielęgnacją gwarancyjną.

W związku z trwającymi pracami plac pozostanie wygrodzony do wiosny br.

Za utrudnienia przepraszamy.