null

Muzyczna opowieść o "Solidarności"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

​​​​​​​12 grudnia (piątek) zapraszamy na koncert "Grudzień'81 - koncert na 40-lecie wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce". Zespół wokalno-aktorski "Sonanto" wykona pieśni najważniejszych bardów "Solidarności". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.-00 w Natolińskim Ośrodku Kultury. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie WEST.

Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki można odbierać od 8 grudnia (środa), od godz. 12.00, w Natolińskim Ośrodku Kultury (ul. Na Uboczu 3), po wypełnieniu oświadczenia dotyczącego szczepienia przeciw COVID-19. Chęć udziału w wydarzeniu można zgłaszać także e-mailowo na adres: biuro@stowarzyszeniewest.pl.

Zespół "Sonanto" wystąpi w najszerszym składzie wokalistów i instrumentalistów, przypominając publiczności pieśni najważniejszych bardów "Solidarności": Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, czy Macieja Pietrzyka. Koncert będzie muzyczną opowieścią o "Solidarności" - jej początkach, codziennym opozycyjnym życiu, dramacie Stanu Wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie koncertu znajdzie się wiele pieśni, które po latach stały się symbolami „Solidarności” i tego okresu historii Polski.

Koncert jest współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Plakat do wydarzenia