null

Muzyczny Dzień Kobiet na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia wszystkie informacje w treści
Muzyczny Dzień Kobiet

W tym roku na Ursynowie będziemy celebrować święto kobiet od 7 do 11 marca. Zapraszamy na cztery dni muzycznych uczt dobranych specjalnie z myślą o Paniach. Zaczniemy od jazzu i koncertu „Piękny jest świat Louisa Armstronga”. Wisienką na torcie tegorocznych obchodów będzie romantyczny, a zarazem zabawny musical „Piękna Lucinda”. W kolejnych dniach koncert utworów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza oraz bałkańskie rytmy w wykonaniu zespołu Čudna Banda.

Na koniec koncert „Młynarski – Kocham Cię życie” w wykonaniu Katarzyny Żak.

- Zapraszamy wszystkie Panie do świętowania Dnia Kobiet na Ursynowie. Oprócz koncertów przygotowaliśmy również niespodziankę, ale o tym więcej 8 marca – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Koncert „Piękny jest świat Louisa Armstronga” w wykonaniu Zespołu The Dixi Fellows & Michał Pijewski  - 7 marca, godz. 19.00, Dom Sztuki (Wiolinowa 14)


Zapraszamy na muzyczną podróż, która przeniesie odbiorców w rejs nie tylko po muzyce ale i po świecie historii jazzu. Louis Armstrong to postać której nie trzeba przedstawiać. Genialny "Satchmo" ruszał miliony, a jego charakterystyczny głos znają wszyscy. Niewielu jest muzyków, którzy potrafią ponownie odkryć muzyczny świat wirtuoza trąbki. Michał Pijewski należy bez wątpienia do artystów, którzy są w stanie temu zadaniu podołać.

Bezpłatne karty wstępu na koncert będą wydawane od 4.03.2024 r. od godz. 16.00 w kasie Kina Domu Sztuki. 

„Piękna Lucynda” musical Teatru Muzycznego w Toruniu – 9 marca, godz. 16.30(zasady udziału w losowaniu kart wstępu) i 19.30 – (zasady udziału w losowaniu kart wstępu), Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy (ul. Gandhi 9)

„Piękna Lucynda” (reż. Tomasz Czarnecki, scenariusz Marian Hemar) to przede wszystkim cudowna teatralna zabawa, pełna humoru opowieść o miłosnych podbojach, miłości i relacjach damsko-męskich. A to wszystko zamknięte w konwencji musicalu!

Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na musical „Piękna Lucynda”, w terminie 29.02.2024 r.-3.03.2024 r., należy wysłać swoje zgłoszenie na stronie.  

Koncert zespołu Čudna Banda - 10 marca, godz. 18.00, Dom Kultury Stokłosy (Lachmana 5)

Čudna Banda to zespół, który wykonuje bałkańską muzykę folkową z elementami poezji śpiewanej. Na ich repertuar składają się popularne utwory z Serbii, Macedonii, Rumunii czy Bułgarii. Jak również utwory autorskie, które swoim brzmieniem nawiązują do bałkańskich i polskich tradycji ludowych. 
Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w biurze Domu Kultury Stokłosy, od środy 6 marca, od godziny 18.00.

Koncert utworów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza - 10 marca, godz. 18.00, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów (Kajakowa 12)


Kilku znakomitych muzyków i wielokrotnych współpracowników Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza zaprezentuje wycinek ogromnego dorobku kompozytora. Wśród wykonywanych podczas koncertu utworów, w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego, pochodzących głównie z filmów oglądanych do dnia dzisiejszego, znajdują się min.: „Zakochani są wśród nas”, „Miłość złe humory ma”, „Wojna domowa”, „Czterdzieści lat minęło”, „Stawka większa niż życie". 
Wejściówki w cenie 20 zł. dostępne na biletyna.pl oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów.

Koncert „Młynarski – Kocham Cię życie” Katarzyna Żak z zespołem – 11 marca, godz. 19.00 Dom Sztuki (Wiolinowa 14)

Koncert „Młynarski – Kocham Cię życie” jest podróżą po pięknych, znanych piosenkach Wojciecha Młynarskiego. W programie m.in „Kocham Cię życie”, „Nie ma jak u Mamy”, „Po co Babcię denerwować”, „Jesteśmy na wczasach”, „Piosenka Starych Kochanków”, „Ogrzej mnie”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”. Katarzynie Żak podczas koncertu towarzyszy czterech wspaniałych muzyków: Hadrian Filip Tabęcki – piano, Piotr Malicki – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Witold Cisło – gitara basowa. 
Bezpłatne karty wstępu na koncert będą wydawane od 08.03.2024 r. od godz. 16.00 w kasie Kina Domu Sztuki.