null

„Na całym świecie piękniejszych obrazów nie znajdziecie”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie wystawa z pracami na stojakach w tle widać budynek Urzędu z prawej strony drzewo, niebieskie niebo ze słońcem
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​W Galerii Przed Ratuszem można oglądać nową wystawę, która jest zbiorem twórczości ursynowskich seniorów z Natolińskiego Ośrodka Kultury. Dzięki obrazom można zapoznać się z historią i poczuć atmosferę działań tej grupy twórczej. Wystawa potrwa do 10 lutego.

Pracownia Malarstwa i Rysunku Natolińskiego Ośrodka Kultury S.M. Wyżyny powstała dzięki inicjatywie Wydziału Kultury Dzielnicy Ursynów i ówczesnego dyrektora Natolińskiego Ośrodka Kultury, Piotra Jańca. Miało to miejsce 10 lat temu, a dokładnie w roku szkolnym 2013/2014. Jej stworzenie zainaugurowała poranna grupa plastyczna uczestników 50+. Początkowo tworzono wszystko, co tylko dało się nazwać sztuką. Modny wtedy był decoupage, papierowe origami, witraże. Powstawały więc wspaniałe dzieła z serwetek, tektury i kolorowego szkła. Mody przeszły, a najważniejszy stał się rysunek i malarstwo.

Instruktorem prowadzącym od wielu lat zajęcia z pozytywnie zakręconą kulturą grupą seniorów oraz kuratorem wystawy jest Krzysztof Niemirka – wybitny malarz i animator wielu działań plastycznych w naszej dzielnicy.
Wystawa sfinansowana została ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.