null

Na Ursynowie powstał ekologiczny labirynt

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Labirynt w kształcie kwadratu z tabliczką budżetu obywatelskiego

Labirynt z żywopłotu to kolejny zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego projekt. Labirynt powstał obok Rowerowego Miasteczka przy ul. Kazury. To ekologiczne i kreatywne miejsce zabawy oraz odpoczynku uzyskało w głosowaniu poparcie 1916 mieszkańców dzielnicy. Koszt realizacji to 59 900 zł.

- To ciekawy projekt, łączy on miejską zieleń z funkcjonalnością placu zabaw dla najmłodszych – informuje  zastępca burmistrza Bartosz Dominiak. Warto podkreślić, iż autor projektu to jeden z najmłodszych wnioskodawców w ramach budżetu obywatelskiego. Dla wszystkich powinien to być wzór do naśladowania i motywacja do złożenia swoich pomysłów w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, co będzie możliwe już od 1 grudnia – dodaje. 

O projekcie

Labirynt ma kształt kwadratu i zajmuje powierzchnię o wymiarach około 18x18 metrów. Zasadzony w październiku  żywopłot ma wysokość i szerokość około 1  metra, a podłoże ścieżek o szerokości około 1,2 m jest wykonane z nawierzchni mineralnej. Po latach żywopłot będzie wyższy, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze lepsza. Rodzice mogą podziwiać przyrodę i odpocząć, a dzieci pobawić się w tym miejscu w berka i chowanego. Atrakcja będzie służyć wiele lat, jako miejsce zabaw dla małych i dużych dzieci. 

- Mam 10 lat i chciałbym zrobić labirynt z żywopłotu, który będzie jednocześnie ogrodem i miejscem, w którym dzieci będą mogły się bawić w różne zabawy. Taki sam widziałem na wakacjach i świetnie się bawiłem z moim bratem – wskazał w uzasadnieniu swojego pomysłu jeden z najmłodszych w Warszawie projektodawców budżetu obywatelskiego.

Na tle labiryntu zastępca Burmistrza Bartosz Dominiak i projektodawca podają sobie dłonie
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Labirynt w kształcie kwadratu
Labirynt w kształcie kwadratu z tabliczką budżetu obywatelskiego