null

Na Ursynowie powstanie liceum sportowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szkoła Podstawowa nr 303 przy ul. Koncertowej

Zarząd Dzielnicy Ursynów zwrócił się do Prezydenta m.st. Warszawy z wnioskiem o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w związku z planowanym założeniem Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi w Warszawie, przy ul. Koncertowej 4. Liceum ma zacząć funkcjonować w nowym roku szkolnym, czyli 1 września 2022 roku.

- To odpowiedź na zapotrzebowanie i działania ursynowskiego środowiska sportowego. Bardzo się cieszę, że uda się doprowadzić do jego powstania. Tym bardziej, że to budynki przy ul. Koncertowej to jedne z najlepiej wyposażonych miejsc w kraju – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Plan działania 

W założeniach liceum, przez pierwszy rok działalności, będzie funkcjonować jako odrębna placówka, w jednym z dwóch budynków Szkoły Podstawowej nr 303, przy ul. Koncertowej 4. W kolejnym roku szkolnym 2023/2024 obie placówki mają zostać połączone w zespół szkół. Rekrutację planujemy do trzech klas pierwszych od nowego roku szkolnego. 

- Z satysfakcją informuję, że obok kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby oraz przedszkola przy ul. Tanecznej, to realizacja kolejnego punktu z zakresu oświaty z umowy koalicyjnej zawartej w grudniu 2018 roku - dodaje Robert Kempa. 

Budynek i baza sportowa

Obecnie Szkoła Podstawowa nr 303, w której obiekcie znajdzie siedzibę nowe liceum, dysponuje dwoma budynkami, które zapewnią wystarczającą liczbę sal lekcyjnych (47) i sal sportowych (5) dla funkcjonowania dwóch szkół. 
Ponadto Szkoła Podstawowa nr 303 posiada unikatową bazę sportową, m.in.: boisko piłkarskie wykonane w najnowszej technologii ze sztuczną nawierzchnią (w okresie zimowym przykryte powłoką pneumatyczną), kompleks boisk wielofunkcyjnych, pięć boisk do piłki plażowej, bieżnię tartanową, dużą halę sportową, salę gimnastyczną, profesjonalną siłownię, salę taneczną, dwie kompletnie wyposażone sale do ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz trzy obiekty typu Orlik (jeden ze sztuczną trawą, dwa z nawierzchnią tartanową). W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły znajduje się również basen administrowany przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Baza ta będzie także wykorzystywana przez uczniów Liceum z Oddziałami Sportowymi. 

Reorganizacja nauczania 


Utworzenie Liceum z Oddziałami Sportowymi pozwoli również na zwolnienie miejsc w Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Izabeli Czartoryskiej, w którym od kilku lat tworzone są (głównie z uwagi na potrzeby absolwentów oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej nr 303) tzw. oddziały "usportowione”. Zwiększona baza miejsc licealnych pozwoli w większym stopniu zaspokoić potrzeby wynikające z tego, że wkrótce o miejsce w szkołach ponadpodstawowych będzie ubiegało się aż 1,5 rocznika absolwentów szkół podstawowych.