null

Nazwa nowego domu kultury - głosuj!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We wrześniu Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs „Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie”. Z ponad 500 zgłoszonych propozycji, komisja konkursowa ostatecznie wybrała trzy. O tym jaką nazwę otrzyma nowy dom kultury zdecydują mieszkańcy. Najbardziej kulturalne głosowanie czas zacząć! Potrwa do 11 października. 

We wrześniu Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs na nazwę nowej instytucji kultury, której siedziba powstała przy ul. I. Gandhi. Mieszkańcy zgłosili aż 508 propozycji. Zgodnie z regulaminem konkursu spośród przekazanych propozycji, każdy członek komisji konkursowej wskazał jedną, a następnie w drodze głosowania wybrano trzy propozycje. Teraz mieszkańcy zdecydują, która jest najlepsza. - Uważam, że najważniejszym założeniem samorządu jest dialog z mieszkańcami i realizacja ich potrzeb oraz oczekiwań. Wczoraj poznaliśmy wyniki budżetu obywatelskiego, a dziś rozpoczynamy kolejne głosowanie, które zdecyduje o nazwie domu kultury na Ursynowie. To tu będzie biło serce ursynowskiej kultury – mówi zastępca Burmistrza, Klaudiusz Ostrowski. - Każda z trzech zaproponowanych przez mieszkańców nazw objętych głosowaniem w inny sposób oddaje ducha kultury. Z niecierpliwością będę czekał na wynik głosowania – dodaje.   Propozycje wybrane przez komisję konkursową do etapu głosowania wraz z uzasadnieniem:  
  • ALTERNATYWY - nazwa z jednej strony nawiązuje do znanego serialu, którego akcja rozgrywała się na Ursynowie; z drugiej wskazuje na różnorodność oferty, która będzie prezentowana w nowym domu kultury.
  • ORIGAMI – to sztuka składania z papieru, w efekcie czego powstają różne ciekawe formy/kształty. Elewacja budynku kojarzy się z kartką papieru po rozłożeniu figury origami, co także nawiązuje to elastycznej i różnorodnej oferty kulturalnej obiektu.
  • ROZKOSZ - pierwotna nazwa pałacu/posiadłości, znajdującej się obecnie na ternie Uczelni SGGW, której nazwę na "Ursynów" zmienił Julian Ursyn Niemcewicz. Poza przywołaniem korzeni, nazwa ma pozytywne skojarzenia, szczególnie w kontekście obcowania z kulturą. 
Głosować można za pośrednictwem profilu dzielnicowego na >>> Facebooku oraz papierowo w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (wejście od strony ul. I. Gandhi).