Wydarzenie

null

„Nicuś”. Spotkanie autorskie z Maksem Wolskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.01.2023 19:00 - 11.01.2023 20:00
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Spotkanie z Maksem Wolskim, autorem powieści „Nicuś”, poprowadzi dziennikarka Emilia Dłużewska. Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka. Wstęp w cenie 5 zł. Bilety do nabycia w recepcji UCK "Alternatywy" lub online.

Wyrzucony z pracy Nico Polaczek, w przeczuciu nadchodzącej katastrofy własnej i świata, wyrusza w podróż donikąd, po byłej Europie i po byłym sobie, medytując nad przyczynami swojej życiowej klęski, wspominając nieudane miłości, zawiedzione nadzieje i zerwane związki, oraz eksplorując zagadki historii rodzinnej i tajemnice swego ojca, ocalałego z zagłady więźnia obozu. Z myślą o mitycznej Jugosławii, krainie dziecięcych marzeń, bohater opowiada swoją historię nie stroniąc od wyznań skandalicznych lub żenujących. Jest w tym jednak dystans i czarny humor, dzięki którym jego osobista katastrofa przemienia się w satyrę na współczesnego Polaka, mężczyznę, człowieka.

Bilety (5 zł) do nabycia w recepcji lub online.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.