Noc Muzeów 2021 na Ursynowie

Wydarzenie powraca po rocznej przerwie, związanej z pandemią COVID-19. Będzie to już ósma odsłona Nocy Muzeów na Ursynowie, a odbędzie się w najbliższa sobotę, 15 maja. Wszystkie atrakcje są oczywiście bezpłatne i zostaną przeprowadzone z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Urząd Dzielnicy Ursynów przygotował dla mieszkańców kilka atrakcji, w tym m.in. interaktywną grę terenową, w której będzie można sprawdzić swoją wiedzę o dzielnicy (odpowiadając na pytania i wykonując zadania), zobaczyć wiele w tej chwili niedostępnych miejsc (obejrzeć filmiki, zdjęcia, posłuchać muzyki), poznać dzielnicowe ciekawostki i tajemnice. Zaprosimy też do gabinetu burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy. Przed urzędem będzie za to można otrzymać wybitą monetę okolicznościową, a także obejrzeć wystawę poświęconą J.U. Niemcewiczowi.

Na niebieskim tle widać zarys budynków, żółty księżyc, datę 15 maja 2021, młodą kobietę z latarką i napis Noc Muzeów na Ursynowie. Po środku podane są godziny 18.00-23.00, miejsce przedsięwzięcia Urząd Dzielnicy Ursynów oraz atrakcje Wirtualna gra terenowa o Ursynowie dla każdego od godz. 19.00, zwiedzanie gabinetu Burmistrza w godz. 19.00-23.00, bicie monety okolicznościowej 18.00-21.00 oraz wystawa poświęcona J.U. Niemcewiczowi. Jest tez informacja , że wszystkie atrakcje są bezpłatne i że obowiązuje reżim sanitarny.