Noc Muzeów 2022 na Ursynowie

Wybite monety okolicznościowe podczas Nocy Muzeów 2018 stoją w misce na stole
Wybite monety okolicznościowe podczas Nocy Muzeów 2018

To już dziewiąta odsłona Nocy Muzeów na Ursynowie. Odbędzie się w sobotę, 14 maja. Urząd Dzielnicy Ursynów tradycyjnie przygotował dla mieszkańców kilka atrakcji, m.in. wycieczki po Ursynowie (bez zapisów), bicie monety okolicznościowej i pokazy filmów o Ursynowie. Zaprosimy do gabinetu burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy, a przed urzędem będzie też można obejrzeć 2 wystawy. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Szczególnie dużo mamy w tym roku wycieczek po naszej dzielnicy, nawet jedną w języku ukraińskim. Ale ja chciałbym Państwu polecić w szczególności pokazy filmów o Ursynowie. Jednym z nich będzie film „Wsie Ursynowa. Introspekcje”. Jeszcze niewielu mieszkańców go widziało, a warto, bo jest to opowieść o naszej historii, o ursynowskich wsiach, które przeobrażały się w miasto i o tym ile z nich jeszcze zostało. Film o Dąbrówce, Starym Imielinie, Jeziorkach, Grabowie, Kabatach, Krasnowoli, Pyrach, Wolicy, Wyczółkach i ich mieszkańcach - naszych sąsiadach - mówi Robert Kempa.

Szczegółowy program

URZAD DZIELNICY URSYNÓW

• zwiedzanie gabinetu Burmistrza Dzielnicy Ursynów - godz. 19.00 - 23.00

PRZED URZĘDEM