null

Noc Muzeów powraca!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widoczny jest na środku napis Noc Muzeów 15 maja, na dole: wracamy w nowej bezpiecznej odsłonie, w tle widoczna jest noc z tajemniczymi postaciami
Autor: UM

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wraca Noc Muzeów. Odbędzie się w sobotę, 15 maja, w nowej, bezpiecznej formule i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zapraszamy też na wydarzenia, które przygotowaliśmy dla mieszkańców na Ursynowie.

W maju przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy UNESCO. Pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się w 2004 roku. Ze skromnej imprezy, w której uczestniczyło 11 muzeów, zmieniła się w olbrzymie okołomiejskie wydarzenie. Wszystkie atrakcje są oczywiście bezpłatne.

- W tym roku Noc Muzeów będzie miała nieco inny przebieg, dostosowany do warunków wynikających z pandemii COVID-19. Proponujemy trzy typy aktywności: tradycyjną, spacer z kulturą oraz online – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Szczegółowe informacje o Nocy Muzeów w Warszawie dostępne są na stronie um.warszawa.pl/nocmuzeow/

Noc Muzeów 2021 na Ursynowie

Wydarzenie powraca po rocznej przerwie, także w naszej dzielnicy. Będzie to już ósma odsłona Nocy Muzeów na Ursynowie. Urząd Dzielnicy Ursynów przygotował dla mieszkańców kilka atrakcji, w tym m.in. interaktywną grę terenową. Szczegóły wkrótce!