Wydarzenie

null

Noc Muzeum w galeriach DOK Ursynów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.05.2023 18:00 - 13.05.2023 21:00
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia 4 galerii oraz wystawy starych fotografii pt. „Zielony Ursynów wczoraj i dziś”. Wstęp wolny.

Galeria Środek Widzenia

Autor: Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska

Tytuł: „W pracowni pod gołym niebem”

Opis: Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska z otaczających ją łąk, pól i lasów uczyniła swoją pracownię. W znakomitej większości to z tych miejsc czerpie inspirację do swojej twórczości, pozostając wierna malarstwu krajobrazowemu. Od początku swojej drogi Artystka skupia się bacznej obserwacji kolorów, kompozycji i rytmu otaczającej ją przyrody, serwując w obrazach ich syntezę.

Galeria Środek Komiksu

Autor: Tomxyz

Tytuł: „Śpij słodko, Aniołku. Opowieść o stracie”

Opis: Wystawa Tomxyz’a inspirowana komiksem „Śpij słodko, Aniołku”, opowiadającym o stracie czworonożnego przyjaciela i związanych z tym emocjach. Za jej pośrednictwem autor stara się odpowiedzieć na kilka nurtujących nas pytań, w tym najważniejsze – dlaczego tak boli, gdy odchodzą?

Galeria Środek Tkaniny

Autor: Katarzyna Szymańska

Tytuł: „Pod powierzchnią”

Opis: „Pod powierzchnią” jest kontynuacją poszukiwania przez Katarzynę Szymańską głębszych idei w pracy twórczej, a poprzez to odnajdywania równowagi wewnętrznej człowieka. Estetyczny wyraz pracy, wybór techniki dzianinowych splotów, rezygnacja z koloru na rzecz faktury – te założenia dają artystce możliwość zajrzenia do swojego wnętrza. Wydobywa dzięki temu emocje, które znajdują kulminację w kierunkach i kształtach mojej tkaniny. Wyraża to, co czasem ciężko wyrazić słowami. Dzięki tkaninie ogląda świat w mikroskali i zatrzymuję chwilę tu i teraz. Odpoczywa i medytuje z rytmem tworzonego splotu.

Galeria Przechodnia

Autor: Waldemar Borowski

Tytuł: Frequency Częstotliwość

Opis: Wszystko we Wszechświecie  porusza się i wibruje. Kiedy zejdziemy na poziom subatomowy nie zobaczymy materii, lecz energię, czysty potencjał. Kamień może wyglądać na solidny, ale w rzeczywistości kamień to miliony tańczących cząsteczek. Wszystko ma swoją własną wibracyjną częstotliwość, owoc mango, samochód, nawet nasze myśli i uczucia.

Wystawa starych fotografii

Tytuł: Zielony Ursynów wczoraj i dziś

Opis: Wystawa powstała ze starych fotografii, które przynieśli do DOK Ursynów mieszkańcy Zielonego Ursynowa. Zdjęcia przedstawiają okolicę Zielonego Ursynowa sprzed kilkudziesięciu lat. Wśród fotografii znalazły się fotografie przedstawiające kolejkę grójecką, ulicę Puławską, a także fotografie przedstawiające codzienne życie mieszkańców terenów Ursynowa.”

Plakat do wydarzenia