null

Nowa szkoła podstawowa na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać budynek w kolorze zielonym po prawej stronie drzewa bez liści w koło niewielka ilość śniegu, przed budynkiem stojaki i przyczepione do nich rowery na środku chodnik którym idzie chłopiec ubrany w niebieską kurtkę pomarańczową czapkę na plecach na czarny plecak, idzie w kierunku wejścia do budynku
Autor: UD Ursynów

Rada m.st. Warszawy w czwartek, 9 lutego, przyjęła uchwałę w sprawie założenia Szkoły Podstawowej nr 405 w Warszawie. Szkoła powstanie przy ul. Na Uboczu 9 i zacznie funkcjonować od nowego roku szkolnego.

Nowa szkoła powstanie w budynku, w którym obecnie – do końca tego roku szkolnego – funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego”. Od 1 września 2023 roku pozostanie w budynku przy ul. W. Małcużyńskiego 4, a w budynku przy ul. Na Uboczu 9 powstanie Szkoła Podstawowa nr 405. Do tej zmiany Urząd Dzielnicy Ursynów przygotowywał się już od dłuższego czasu. 

- Bardzo się cieszę, że nowa szkoła przy ul. Na Uboczu stała się faktem. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę kończącą czteroletni projekt, który realizowaliśmy wspólnie ze społecznością szkoły. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, czyli rodzicom, radnym oraz poprzedniej i obecnej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 336 – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. 

Nowa szkoła podstawowa będzie placówką wielooddziałową, przeznaczoną dla uczniów klas I-VIII. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 336, którzy obecnie uczą się w budynku przy ul. Na Uboczu 9, będą mogli kontynuować naukę w tym samym miejscu w nowej szkole. Planowane jest też zapewnienie ciągłości nauczania przez tych samych nauczycieli, szczególnie w klasach I-III.

Ta zmiana oznacza także konieczność zmiany obwodów dla tych szkół. Obwód Szkoły Podstawowej nr 405 będzie obejmował północną część dotychczasowego rejonu Szkoły Podstawowej nr 336, z granicą biegnącą wzdłuż ulic Belgradzkiej, Moczydłowskiej, Gminnej i Ziemskiej. Rekrutacja do klas pierwszych nowopowstałej szkoły na rok szkolny 2023/2024 będzie prowadzona przez komisję rekrutacyjną utworzoną w Szkole Podstawowej nr 336.