null

Nowa wystawa plenerowa 

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wystawa plenerowa „Kolory jesieni – malarstwo i rysunek ursynowskich seniorów”
Autor: UD Ursynów

Przed Urzędem Dzielnicy Ursynów, od strony al. KEN, można oglądać wystawę plenerową „Kolory jesieni – malarstwo i rysunek ursynowskich seniorów”. Są to obrazy stworzone z wielkim zaangażowaniem w ramach zajęć odbywających się w spółdzielczych domach kultury oraz w Fundacji Kluboteka Dojrzałego Człowieka. 

Na terenie Ursynowa znajduje się kilka pracowni, w których osoby po zakończeniu kariery zawodowej mogą wreszcie rozwijać swoje pasje artystyczne, często odkładane „na potem”. Najaktywniejsze pracownie znajdują się w Natolińskim Ośrodku Kultury SM Wyżyny oraz w Domu Kultury SMB Imielin. Ponadto jest miejsce specjalnie stworzone dla twórców z tej grupy wiekowej – Fundacja Kluboteka Dojrzałego Człowieka. Dzięki współpracy z Wydziałem Kultury dla Dzielnicy Ursynów oraz zarządom wybranych spółdzielni mieszkaniowych, pracownie cieszą się ogromną popularnością. Seniorzy mają szansę nieodpłatnie (albo za niewielką składkę na materiały) rozwijać swoje talenty i zainteresowania w dobrych warunkach. Wspólnie chodzić na wystawy, uczestniczyć w plenerach artystycznych i wykładach o sztuce.
Twórczość w grupie, to nie tylko wzmocnienie poczucia wartości, ale przede wszystkim okazja do spotkań towarzyskich i wymiany doświadczeń wśród rówieśników. Radość i optymizm to cechy, które łączą wszystkie te aktywności. Widać to w każdym dziele, wykonanym z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością. 
 

Wystawa plenerowa „Kolory jesieni – malarstwo i rysunek ursynowskich seniorów”
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Wystawa plenerowa „Kolory jesieni – malarstwo i rysunek ursynowskich seniorów”