Nowe miejsce dla przedsiębiorczych na Ursynowie

po prawej stronie budynek z napisem Multikino, niebieskie niebo w tle drzewa
Nowe miejsce dla przedsiębiorczych na Ursynowie | Autor: UD Ursynów

Na przełomie września i października Urząd Dzielnicy Ursynów uruchomi pierwszy na Ursynowie punkt stacjonarny wspierający rozwój osób przedsiębiorczych. Otwarcie nowej przestrzeni jest kontynuacją działań urzędu prowadzonych od kilku lat pod hasłem „Przedsiębiorczy Ursynów”. Do dyspozycji mieszkańców oddana zostanie przestrzeń do pracy biurowej.

Będą tam również organizowane wydarzenia wspierające przedsiębiorczość i innowacyjność: szkolenia, warsztaty, debaty, spotkania konsultacyjne czy dyżury ekspertów.

Nowa przestrzeń

Punkt będzie się mieścił w samym sercu Ursynowa, w lokalu położonym przy wejściu do Multikina (al. Komisji Edukacji Narodowej 60). Będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 - 18.00, a w przypadku organizacji wydarzeń godziny pracy będę wydłużane.

- Uruchomienie takiego punktu jest naturalną konsekwencją naszych wcześniejszych działań ukierunkowanych na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości. W ostatnich dwóch latach zorganizowaliśmy szereg spotkań poświęconych tematyce okołobiznesowej, przeprowadziliśmy hackathon, wspieraliśmy uchodźców z Ukrainy w zakresie umożliwienia im realizowania spraw zawodowych na Ursynowie. Uruchomiliśmy także dedykowaną temu tematowi stronę na Facebooku. Obecnie pracujemy nad programem merytorycznym punktu, który powinniśmy przedstawić w drugiej połowie września – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Obecnie trwają drobne prace porządkowe i adaptacyjne lokalu. Siedziba punktu będzie miała charakter tymczasowy.

Działamy i wspieramy

Ursynowski samorząd, przygotowując się do działalności w zakresie promocji przedsiębiorczości, dokonał również pewnych zmian wewnętrznych. Z inicjatywy radnej Olgi Górnej Komisja Kultury i Komunikacji Społecznej rozszerzyła swoje kompetencje o taką tematykę i zmieniła nazwę na Komisję Kultury, Komunikacji Społecznej i Przedsiębiorczości. W strukturze Urzędu Dzielnicy Ursynów temat promocji przedsiębiorczości został przypisany do kompetencji Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. Wiosną tego roku burmistrz Robert Kempa powołał ciało doradcze - Radę ds. Przedsiębiorczości przy Zarządzie Dzielnicy Ursynów.

Przy planowaniu uruchomienia punktu korzystaliśmy m.in. z doświadczeń Centrum Przedsiębiorczości Smolna czy Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych, podobnych przestrzeni funkcjonujących w Warszawie już od kilku lat i posiadających znaczne doświadczenie w tym zakresie. Punkt ursynowski będzie współpracował również z innymi instytucjami działającymi na rzecz przedsiębiorczości, m.in. Centrum Kreatywności Targowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Warszawie, Agencją Rozwoju Mazowsza, Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Punkt zostanie otwarty na przełomie września i października – szczegółowe informacje przekażemy w kolejnych komunikatach.

Zapraszamy do śledzenia aktywności Urzędu Dzielnicy Ursynów w obszarze przedsiębiorczości na stronie.