null

Nowy hip-hopowy mural gotowy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika muralu litera U w kolorach niebieskich
Nowy hip-hopowy mural gotowy! | Autor: UD Ursynów

W związku z rocznicą 45-lecia Ursynowa powstał mural prezentujący najbardziej znane płyty wykonawców związanych z naszą dzielnicą. Zaprojektował i wykonał go światowej sławy artysta, Daniel Kaliński „Chazme718”. Właśnie został oficjalnie zaprezentowany.

Mural powstał na murze znajdującym się przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 330, od strony ul. Migdałowej. Jego powierzchnia wynosi ok. 190 m2.

- Wybraliśmy razem składy, które były dla nas ważne i zamknęliśmy się w latach 1995 – 2005. To jest też dla nas sentymentalna podróż. Motywem spajającym są literki z neonu, który znajduje się na budynku Megasamu – tłumaczył Daniel Kaliński „Chazme718”.

„45 lat dzielnicy, która wychowała wielu wspaniałych artystów. Dzielnicy, która jest kolebką tak warszawskiego, jak i polskiego rapu. To tu bije hip-hopowe serce stolicy” – na muralu widnieje taki oto napis.

- Ursynów jest jedyną taką dzielnicą nie tylko w Warszawie, ale też w Polsce. To stąd jest najwięcej składów rapowych, to tu powstawała najlepsza muzyka. Dlatego możemy być dumni. Dziękujemy, że zostaliśmy w taki sposób uhonorowani – mówił Paweł Grabeus, znany jako Kafar, członek składu Dixon37.

To właśnie z Ursynowa wywodzą się artyści sceny hip-hopowej znani w całej Polsce i na świecie, występujący w takich składach jak Molesta, Płomień’81 czy Dixon37. Prezentuje poszczególne płyty zespołów.

- Jestem przekonany, że ze względu na autora i to, co się na nim znajduje, to będzie mural który nie będzie niszczony tylko podziwiany. Gdyby jednak jakiś wandal zdecydował się go zniszczyć, to i tak go odmalujemy. Lepiej więc tego nie robić – apelował burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Mural został sfinansowany przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.